سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

انبارهای تهیه و توزیع داروها در اردبیل بازرسی شدند - خبر

 

 

انبارهای تهیه و توزیع داروها در اردبیل بازرسی شدند

در قالب گشت‌های مشترک تعزیرات، صنعت، معدن و تجارت و معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل انبارهای تهیه و توزیع دارو در اردبیل مورد بازدید و بازرسی قرار گرفتند.

انبارهای تهیه و توزیع داروها در اردبیل بازرسی شدند

در این بازدید  نحوه تهیه و توزیع دارو از طریق شرکت‌های پخش مورد بررسی قرار گرفت تا با تخلفات احتمالی برخورد جدی انجام شود.

کارشناس دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هدف از این بازرسی‌های دوره‌ای را جلوگیری از هرگونه فروش و قاچاق دارو در مجموعه شرکت‌های تهیه و پخش دارویی اعلام کرد و گفت: در این بازدید عمده شرکت‌های دارویی نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه انبار سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام کرده و همچنین اطلاعات خود را در سامانه تیتک معاونت غذا و دارو به ثبت رسانده بودند.

بهنام باوفا اظهار کرد: در قالب این سامانه تمام عملکرد و فعالیت این شرکت‌ها به صورت شفاف و روشن اعم از ورود و خروج داروها مورد رصد و بررسی قرار می‌گیرد تا جلوی قاچاق و سوءاستفاده‌های احتمالی در این مسیر گرفته شود.

وی تصریح کرد: در قالب بازدیدها و همچنین رصد بر خط اطلاعات شرکت‌های دارویی به خوبی ما در جریان کمبود و یا موجودی شرکت‌های دارویی قرار می‌گیریم و نحوه فروش و تهیه داروها را نیز به دقت مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

کارشناس دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی افزود: در سال‌جاری با راه‌اندازی چنین سیستم‌های بر خط ما کمترین تخلفات را در این شرکت‌های تهیه و توزیع و پخش دارویی شاهد بودیم و امیدواریم در سال آینده با همراهی خوب صاحبان این شرکت‌ها زمینه رصد و کنترل شفاف و دقیق نیز فراهم آید.

باوفا در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: تلاش کردیم تا با همراهی همکاران تعزیرات، شرکت‌های تهیه و پخش دارویی را موظف به انجام مراحل قانونی در خرید و توزیع داروی مورد نیاز داروخانه‌ها کنیم تا رضایت مردم با تهیه دارو فراهم آید.

وی اضافه کرد: تاکنون تخلفی از سوی این شرکت‌های تهیه و توزیع دارو به ثبت نرسیده ولی در صورت بروز تخلف قطعاً تذکر و اخطارهای قانونی و حتی برخورد با متخلفان نیز در دستور کار است.

باوفا بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی نیز طبق برنامه تدوین شده، بازرسی‌ها از این شرکت‌ها ادامه خواهد داشت و همشهریان در صورت بروز تخلف می‌توانند از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش خود را به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اطلاع داده تا پیگیری‌ها و رصد امور انجام شود.