سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امید بستن به آمریکا، مثل امید بستن به شیطان بزرگ است - خبر

 

 

امید بستن به آمریکا، مثل امید بستن به شیطان بزرگ است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: کسانی که نه تنها به قطعنامه‌های شورای امنیت احترام ندارند بلکه با صراحت می‌گویند خدا را قبول نداریم، آیا می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد؟!

امید بستن به آمریکا، مثل امید بستن به شیطان بزرگ است

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: آمریکا از تلاش‌های ایران برای توسعه وسایل پرتاب فضایی اظهار نگرانی کرده است. معنای این سخن لزوم محرومیت یک ملت از علم و مخصوصاً از علوم استراتژیک، حسّاس و سرنوشت ساز است. بالاترین ظلم به بشریت، انحصار علم در حیطه تصرف دولت‌های خاص است. عنوان دیگر دستور محرومیت از علم، این است که سر خودتان را جلو بیاورید تا به راحتی گردن بزنم.
آیت الله عاملی افزود: ملتی که امروز از تحولات علمی محروم بماند فردای روشنی ندارد. از امیرالمومنین(ع) روایت شده است:  «العِلمُ سُلطانٌ مَن وَجدَهُ صالَ بِهِ وَ مَن لَم یَجِدهُ صیلَ عَلَیه.» علم یعنی اقتدار؛ هر کس آن را داشته باشد دست قدرتمند خواهد داشت و هر کس آن را نداشته باشد دست قدرتمندی بر سر او خواهد آمد و او زیر دست باقی خواهد ماند. یعنی اگر علم پیدا کردید پنجه قوی پیدا خواهید کرد و اگر علم نداشته باشید کسانی که دارای پنجه قوی هستند دست شما را می‌پیچانند.
پیامبر گرامی اسلام فرمودند «مَنْ اَرادَ الدُّنْیا فَعَلَیْهِ بَالْعِلْمِ وَ مَنْ اَرادَ الْآخِرَةَ فَعَلَیْهِ بَالْعِلْمِ وَ مَنْ اَرادَهُما معاً فَعَلَیْهِ بِالْعِلْمِ.» یعنی هر کس در پی دنیاست، باید به دنبال علم برود و هر کس در پی آخرت است، باید دنبال علم برود و هر کس دنبال دنیا و آخرت هر دو است، باز باید دنبال علم برود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: مسئول وزارت خارجه در مصاحبه خود با شبکه سی ان ان اعلام کرده آمریکا اول اعلام کند که از سیاست‌های ترامپ پیروی می‌کند یا نه، بعد از آن می‌توانیم در مورد مسئله دیگری که رئیس‌جمهور بایدن مطرح کرده است بحث کنیم.
مراد از مسئله دیگر توان موشکی و نفوذ اقلیمی است. این سخن، چراغ سبز نشان دادن به امکان توافق روی موشک‌های دفاعی ایران است. به خداوند پناه می‌بریم از اینکه در خطرناک‌ترین منطقه و در محاصره گرگ‌های خونخوار و گرسنه خود را خلع سلاح کنیم. التماس در برابر دشمن بالبداهه باطل است حال اگر التماس را صلاح دانستید آن را روی مصالح کلان کشور و ملت نبرید.‌
می‌گویند مذاکره با آمریکا نخواهیم داشت در حالی که مذاکره عملاً از طریق وسایل ارتباط جمعی شروع شده، پس باید حساب شده حرف زد همچنانکه آمریکا حساب شده حرف می‌زند. وزیر خارجه آمریکا موضوع واسطه‌گری اروپا را که وزارت خارجه ایران مطرح کرده بود به راحتی رد کرد و با قاطعیت گفت: برجام قدیم باید لغو و برجام جدید با شرایط جدید منعقد شود و گفت دو موضوع جدید باید در برجام جدید لحاظ شود: اول، تعطیل شدن تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران و دوم، تعطیل شدن قدرت و دست‌های ایران در منطقه. یعنی ایران باید مثل صدام حسین و قذافی خود را تسلیم و از صفحه روزگار محو شود، اما نمی‌دانند ایران، عراق و لیبی نیست