سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

امکان واگذاری تیم شهرداری در شرایط کنونی وجود ندارد - خبر

 

 

امکان واگذاری تیم شهرداری در شرایط کنونی وجود ندارد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل گفت: در شرایط کنونی امکان واگذاری تیم شهرداری به بخش غیردولتی وجود ندارد و ما به این نتیجه رسیده‌ایم که این تیم همچنان تحت حمایت شهرداری باشد.

امکان واگذاری تیم شهرداری در شرایط کنونی وجود ندارد

 اسفندیار هوشیار صبح امروز در نشست مشورتی اعضای شورای شهر اظهار کرد: مشکل عمده ما مربوط به دیدگاه مدیریت در اردبیل است که به جای توجه دادن به اصل و اساس کار بیشتر به حاشیه‌ها می‌پردازند به گونه‌ای که در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز به جای بها دادن به فرد سالم بیشترین تمرکز بر درمان اعتیاد است.

وی افزود: ما به جای اینکه دنبال حل برخی از مسائل غیرممکن برویم بهتر است با نگاه عالمانه و در قالب کارشناسی موضوعات و مسائل را رصد کرده و دنبال کنیم به طوری که ما در کارگروه تخصصی در حوزه ورزش شهرداری مسائل و موضوعات مختلف را مطرح کردیم و اعتقاد ما بر این است که در این مسیر راه برگشتی وجود ندارد.

عضو شورای شهر اردبیل یادآور شد: ما در کنار حفظ وضع موجود باید برای سال‌های آینده در واگذاری تیم شهرداری اردبیل به یک مجموعه غیردولتی و یا جذب اسپانسرهای بیشتر فکر کنیم چراکه در این شرایط حساس امکان واگذاری تیم به غیر از شهرداری وجود ندارد.

هوشیار بیان کرد: نباید با برخی اظهارات و بیان مسائل حاشیه‌ای به آرامش تیم لطمه و صدمه‌ای وارد شود چراکه حفظ وضعیت موجود با اولویت و ضرورت برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها است.

وی گفت: در اکثر استان‌ها 20 درصد اعتبارات در مجموعه شهرداری به حوزه فرهنگی ورزشی اختصاص می‌یابد به طوری که حتی به اندازه 320 میلیارد تومان اعتبار شهرداری اردبیل تنها در حوزه فرهنگی و ورزشی به آنها تامین منابع می‌شود که این رقم در شهرداری اردبیل زیر 2 درصد است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل ادامه داد: با اختصاص این اعتبار محدود و کم نمی‌توان کار خاصی را در تجهیز و تقویت تیم انجام داد و از سوی دیگر شرایط برای واگذاری تیم شهرداری به بخش خصوصی نیز مهیا نشده است.

هوشیار تصریح کرد: ما ماه‌ها است که در مورد نحوه واگذاری این تیم بحث و بررسی‌های  خودمان را انجام می‌دهیم ولی تا این لحظه به این جمع‌بندی نرسیده‌ایم که این تیم به بخش غیردولتی واگذار شود چراکه صلاحیت برخی از متقاضیان تاکنون در این زمینه تایید نشده است.

به گزارش فارس، وی از اعضای شورای شهر خواست تا با تامین اعتبار مورد نیاز سازمان فرهنگی، ورزشی به ویژه در حوزه ورزش فوتبال برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها را در این زمینه برطرف کنند.