جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

آموزش و پرورش می تواند موتور محرکه کشتی باشد - خبر

 

 

آموزش و پرورش می تواند موتور محرکه کشتی باشد

رئیس انجمن کشتی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: نقش آموزش و پرورش در رشد و توسعه ورزش انکار ناپذیر است و می‌تواند برای رشته‌ای نظیر کشتی نقش موتور محرکه را داشته باشد.

آموزش و پرورش می تواند موتور محرکه کشتی باشد

عبدالرضا اقبال با اشاره به نقش آموزش و پرورش در رشد و توسعه ورزش استان اظهار کرد: نقش آموزش و پرورش در رشد و توسعه ورزش انکار ناپذیر است و می‌تواند برای رشته‌ای نظیر کشتی موتور محرکه را داشته باشد، بر این اساس در این زمینه باید برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام شود.

 وی افزود: سیاستگذاری‌هایی  از سوی وزارت آموزش و پرورش صورت پذیرفته که بر اساس آن توجه ویژه‌ای بر رشته‌های مدال‌آور در میادین بین‌المللی انجام گرفته و در این راستا قدم‌های مثبتی برداشته شده است.

اقبال با اشاره به برگزاری مسابقات کشتی دانش‌آموزان زیر نظر آموزش و پرورش استان اردبیل تصریح کرد: امسال سی و چهارمین دوره مسابقات ورزش دانش‌آموزی در 21 اسفند ماه در سالن ورزشی امام خمینی (ره) به میزبانی شهرستان اردبیل برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مسابقات ورزشی دانش‌آموزان رشته کشتی با شرکت 10 تیم از سراسر استان اردبیل در دو رشته آزاد و فرنگی برگزار خواهد شد و نفرات برتر هر وزن بعد از تأیید شورای فنی مسابقات به رقاب‌ های کشوری اعزام می‌شوند.

رئیس انجمن کشتی آموزش و پرورش استان اردبیل اضافه کرد: رقابت‌های انتخابی کشتی در رده سنی نونهالان برگزار می‌شود و تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا  کشتی‌گیران در این رقابت‌ها هیچ  کاهش وزنی نداشته باشند.

اقبال ادامه داد: بیشتر هدف آموزش و پرورش از برگزاری این مسابقات، جذب و ایجاد انگیزه در  دانش‌آموزان و هدایت آنها به رشته مورد علاقه‌شان است که امیدواریم از بین این ورزشکاران نفرات شایسته‌ای برای کشور پرورش دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس انجمن کشتی آموزش و پرورش استان اردبیل بیان کرد: اردوهای آماده‌سازی و رقابت‌های تدارکاتی برای نفرات برتر  اوزان مختلف برگزار خواهد شد تا  امسال کشتی‌گیران استان مدال‌های رنگارنگی از رقابت‌های قهرمانی کشور کشتی  به دست آورند.