جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

آموزش و پرورش در ارتقای کیفی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند - خبر

 

 

آموزش و پرورش در ارتقای کیفی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مجموعه آموزش و پرورش استان اردبیل در ارتقای کیفی فعالیت‌های نظام تعلیم و تربیت از هیچ تلاش و کوششی کوتاهی نمی‌کند.

آموزش و پرورش در ارتقای کیفی از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند

احمد ناصری صبح امروز در مراسم معارفه مدیر کل جدید نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به تعامل خوب آموزش و پرورش با نوسازی و مجمع خیرین مدرسه‌ساز در تکمیل پروژه‌های آموزشی و پرورشی اظهار کرد: در اجرای این پروژه‌ها قطعا کیفیت فدای کمیت نخواهد شد و ما تمام تلاشمان را انجام می‌دهیم تا پروژه‌های نیمه تمام با اولویت تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 145 پروژه عمرانی در آموزش و پرورش استان اردبیل در حال اجرا است، افزود: با ارتباط تعاملی با نوسازی مدارس و مجمع خیرین مدرسه‌ساز سرعت عملیات اجرایی این پروژه‌ها مناسب‌تر شده و امیدواریم تا مهر ماه شاهد تکمیل و بهره‌برداری 31 پروژه از این مجموعه باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: مجموعه آموزش و پرورش استان اردبیل در ارتقای کیفی فعالیت‌های نظام تعلیم و تربیت از هیچ تلاش و کوششی کوتاهی نمی‌کند.

ناصری تصریح کرد: البته تا پایان امسال با توجه به شرایط خاص مالی پیش‌بینی می‌کنیم 50 پروژه مدرسه‌سازی با همت نوسازی و تجهیز مدارس و جامعه خیرین در استان اردبیل تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

وی افزود: مابقی این پروژه‌ها برای سال آینده در قالب برنامه‌ریزی‌های درست پیش‌بینی شده تا افتتاح و بهره‌برداری آنها را شاهد باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با یادآوری اینکه 55 درصد مدارس استان اردبیل به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شدند، بیان کرد: بیش از 18 میلیارد تومان اعتبار دراین زمینه تاکنون جذب شده و بهسازی، تعمیر و تجهیز واحدهای آموزشی نیز هم اکنون با سرعت مناسب در حال انجام است.

ناصری با بیان اینکه تعمیر و تجهیز واحدهای آموزشی با سرعت مناسب در حال انجام است، ادامه داد:  بر اساس سیاست آموزش  و پرورش ، جلب مشارکت عمومی یکی از محور فعالیت‌های ما است به طوری که 350 مدرسه را جامعه خیرین استان اردبیل تاکنون اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه 20 پروژه مدرسه‌سازی نیز توسط مجموعه خیرین در حال اجرا است، عنوان کرد: در قالب اجرای این پروژه‌ها تاکنون هزار و 400 کلاس درس در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در همه مناطق و نواحی استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس تعهدی که خیرین دادند قطعا شتاب خاصی را در اجرا و تکمیل پروژه‌های مدرسه‌سازی جامع خیرین شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، ناصری هدف غایی در اجرای این پروژه‌ها را با بسیج تمام امکانات ارتقای کیفی آموزش و پرورش بر اساس سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این حوزه اعلام کرد و افزود: در این زمینه هدف‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها به شکل صحیح انجام شده و ما انتظار داریم رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان که فردی دلسوز و توانمند است در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و ارتقای کیفی تولید و توسعه فضاهای آموزشی کمک‌ کار باشد.