جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

آموزش و پرورش برای رشد و توسعه رشته‌های فنی در اردبیل برنامه ریزی کند - خبر

 

 

آموزش و پرورش برای رشد و توسعه رشته‌های فنی در اردبیل برنامه ریزی کند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: آموزش و پرورش باید برای توسعه و رونق رشته‌های فنی و مهارت آموزی برنامه ریزی کند.

آموزش و پرورش برای رشد و توسعه رشته‌های فنی در اردبیل برنامه ریزی کند

بهروز ندایی، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل صبح امروز در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه دانش‌آموزان به منظور قبولی در رشته پزشکی به علوم تجربی روی آورده اند و تمرکز زیاد در این رشته افزایش نگرانی و اعلام خطر برای دانش آموزان و آموزش و پرورش را به دنبال دارد.

او با تاکید بر اینکه‌رشته‌های دانشگاهی متناسب با نیاز‌های جامعه توسعه یابد افزود: به علت کم‌توجهی به این مساله، دانشگاه‌هایی فضا و امکانات آموزشی دارند، ولی دانشجو برای پذیرش و تحصیل وجود ندارد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه با گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی عقب ماندگی‌های علمی جبران شده است افزود: کشور‌های توسعه یافته و آمریکا به دنبال جذب نخبه‌های ایران بوده و تحمل توان علمی و پیشرفت‌های حاصل شده بعد از انقلاب را ندارند.

ندایی افزود: در واقع نخبه‌پروری و رسیدن به جایگاه علمی برتر جهان اصلی‌ترین هدف این کشورهاست، اما خوشبختانه طبق آمار ارائه شده از سوی مراکز معتبر علمی دنیا کشور ما جزو کشور‌های برتر علمی محسوب می‌شود.

او قرار گرفتن ایران در رتبه نخست رشد علمی در منطقه و خاورمیانه را یاد آور شد و افزود:ایران در زمینه تکنولوژی فولاد و بتن در منطقه از لحاظ علمی سرآمد است و در سایر علوم نیز جزو برترین هاست.

معاون سیاسی استاندار اردبیل خواستار پذیرش دانش آموز در مدارس غیرانتفاعی پس از تامین فضا و کارکنان آموزشی شد و گفت: مدارس غیر انتفاعی حق ندارند پیش از آنکه معلم و فضای آموزشی را تامین نکرده اند ثبت نام کنند و آموزش و پرورش استان نیز نباید مجوز ثبت نام به این مدارس صادر کند.

ندایی با انتقاد از عدم حضور برخی اعضای شورای آموزش و پرورش استان در جلسه گفت: شورای آموزش و پرورش یکی از مهمترین شورا‌های استان است و نباید مدیران کل و اعضای اصلی نسبت به آن بی تفاوت باشند و حضور اعضا الزامی است.