جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

آموزش و درمان بیماران مشکوک به کرونا در منزل با همکاری سپاه حضرت عباس - خبر

 

 

آموزش و درمان بیماران مشکوک به کرونا در منزل با همکاری سپاه حضرت عباس

استاندار اردبیل گفت: آموزش و درمان بیماران مشکوک به کرونا در منزل با همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و با استفاده از جامعه پزشکی و پرستاری استان انجام می‌شود.

آموزش و درمان بیماران مشکوک به کرونا در منزل با همکاری سپاه حضرت عباس

اکبر بهنام‌جو عصر امروز در جلسه‌ای با فرمانده، معاونین و مدیران سپاه حضرت عباس(ع) اظهار کرد: به‌منطور پیشگیری و کاهش شیوع ویروس کرونا، به زودی کار آموزش و درمان بیماران مشکوک به کرونا در منزل با همکاری سپاه حضرت عباس(ع) و با استفاده از جامعه پزشکی و پرستاری استان اردبیل آغاز می‌شود.

وی افزود: همکاری‌های مشترک برای ارایه خدمات به مردم در حوزه‌های مختلف به خصوص فرهنگ‌سازی ماندن مردم در خانه در ایام عید نوروز از دیگر برنامه‌هایی است که باید سریعاً انجام شود.

استاندار اردبیل ادامه داد: انجام فعالیت‌های فرهنگی در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا بسیار مهم بوده و همه مسؤولان و تشکل‌های مردم نهاد باید ورود جدی در این امر داشته باشند.

بهنام‌جو بیان کرد: با توجه به برخی مشکلات در خصوص تأمین مواد ضدعفونی کننده و ماسک، با راه‌اندازی خط‌های تولید متعدد در استان تا حدودی این مشکل حل شده و طی چند روز آینده نیز محموله‌هایی از خارج استان وارد می‌شود که در این زمینه به حد اشباع خواهد رسید.

وی گفت: حضور بسیج و سپاه در شرایط بحرانی بسیار مهم بوده و هر جا و هر زمان که کمبودی بوده، سپاه کمک به حل مشکلات کرده است.

سردار جلیل بابازاده، فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: سپاه و بسیج برای ارایه خدمات به مردم آمادگی کامل داشته و از اولین روزهای شیوع ویروس کرونا در کنار مسؤولان اجرایی استان است و بر حسب وظیفه شرعی و جایگاه مردمی خود، همکاری خوبی برای ارایه خدمات به مردم دارد.

وی افزود: ۱۲۰۰ پایگاه مقاومت، ۷۶ حوزه و ۵۰۰ سرگروه صالحین در کنار اقشار مختلف بسیج و سپاه، توانایی بالقوه برای خدمات‌رسانی به مردم را دارا بوده و هم‌اکنون ۷ گروه تخصصی در قرارگاه زیستی سپاه با موضوع ویروس کرونا مشغول فعالیت هستند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل تصریح کرد: در این شرایط حساس، مردم نیازمند امید هستند که روی آوردن به قرآن و توسل به ائمه و ذکر دعا همانند روحیه فوق‌العاده رزمندگان در شرایط سخت دفاع مقدس، در روحیه مردم تأثیرگذار است.

بابازاده گفت: هر جا که نیاز بوده سپاه سریاً وارد شده و در تأمین خون نیز، ۲۰۰ واحد خون از سوی بسیجیان و سپاهیان استان اردبیل اهدا شده و در تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز فعالیت‌های چشمگیری توسط رده‌های مختلف سپاه و بسیج  استان انجام شده است.