جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

آموزش‌های صنایع دستی به‌ صورت استادشاگردی در اردبیل توسعه می‌یابد - خبر

 

 

آموزش‌های صنایع دستی به‌ صورت استادشاگردی در اردبیل توسعه می‌یابد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت:‌ توسعه و رونق آموزش در بخش صنایع دستی به صورت استادشاگردی از برنامه‌های مهم با توجه به شعار سال در استان بوده و در این زمینه اقدام می‌شود.

آموزش‌های صنایع دستی به‌ صورت استادشاگردی در اردبیل توسعه می‌یابد

نادر فلاحی افزود: فراخوان جذب و آموزش هنرجو به صورت استادشاگردی در راستای توسعه و ترویج رشته‌های صنایع دستی اعلام و در این زمینه اقدام می‌شود.

وی  بیان کرد: علاقه‌مندان به سبک استادشاگردی برای تدریس در صنایع دستی می‌توانند در این زمینه اعلام آمادگی کنند تا مقدمات لازم برای تهیه کلاس‌ها و ارائه آموزش به هنرجویان فراهم آید.

فلاحی گفت: به منظور حمایت از فعالیت‌های آموزشی در حوزه صنایع دستی استان امکانات این اداره کل برای تدریس در اختیار مربیان و علاقه‌مندان به تدریس در این حوزه قرار خواهد گرفت و همکاری و مشارکت همه‌جانبه در این زمینه انجام می‌شود.

او عنوان کرد: در زمینه حل مسائل و مشکلات فعالان، مربیان و هنرجویان صنایع دستی استان پیگیری‌های لازم انجام می‌شود و از تمامی ظرفیت‌ها برای حل مشکلات و تامین مطالبات این قشر استفاده می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با تاکید بر ایجاد رقابت بین مربیان صنایع دستی گفت: ایجاد رقابت نقش مهمی در توسعه آموزش‌های صنایع دستی و افزایش سطح کیفی این آموزش‌ها ایفا خواهد کرد.