سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آموزش‌های امدادی در نقاط پرخطر بیشتر شود - خبر

 

 

آموزش‌های امدادی در نقاط پرخطر بیشتر شود

استاندار اردبیل گفت: جمعیت هلال احمر استان در راستای اهداف سازمانی خود برای ارائه آموزش‌های امدادی نقاط پرخطر را برای ارائه آگاهی انتخاب کند.

آموزش‌های امدادی در نقاط پرخطر بیشتر شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل امروز در نشست با اعضای جمعیت هلال احمراستان به مناسبت روز جهانی صلیب سرخ گفت: توانمندی اهالی مناطق در معرض حادثه و همچنین تلاش برای ارتقای استاندارد‌های ساخت و ساز در این نقاط می‌تواند تا حد زیادی خسارت‌های حوادث را کاهش دهد.

وی بیان کرد: در بروز سیل اخیر در برخی استان‌های کشور اگر نکات ایمنی و اطلاعات امدادی بالاتر بود به مراتب از میزان خسارت‌های وارد شده کاسته می‌شد.

استاندار اردبیل افزود: نیرو‌های امدادی هلال احمر در حوادث اخیر عملکرد مناسبی داشتند و توانستند با حضور به موقع بخشی از مشکلات آسیب دیدگان را کاهش دهند.

وی افزود: در حال حاضر استان اردبیل به عنوان استان معین در بازسازی شهرستان معمولان استان لرستان وارد عمل شده و لازم است هلال احمر نیز به همکاری خود با بنیاد مسکن استان در این زمینه ادامه دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در این نشست با ارئه گزارشی از عملکرد این جمعیت در سال گذشته و سالجاری گفت: جمعیت هلال احمر استان در قالب کمک‌های مردمی و اعتبارات داخلی چهار میلیارد و ۱۸۳ میلیون تومان به مناطق سیل زده کمک کرده است.

رامین معبودی افزود: از این میزان ۴۴۳ میلیون تومان مبلغ نقدی و ۵۲۴ میلیون تومان کمک غیر نقدی توسط مردم استان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در هلال احمر از حضور نیرو‌های امدادی در شش هزار و ۷۷۶ حادثه در سال گذشته خبر داد.