حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

املاک علوی به خانواده‌های محروم در کشور واگذار می‌شود - خبر

 

 

املاک علوی به خانواده‌های محروم در کشور واگذار می‌شود

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: املاک علوی توسط بنیاد مستضعفان به افراد و خانواده‌های محروم و واجد شرایط واگذار می‌شود.

املاک علوی به خانواده‌های محروم در کشور واگذار می‌شود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، محمد سعیدی‌کیا اظهار داشت: املاک علوی توسط بنیاد مستضعفان به افراد و خانواده‌های محروم و واجد شرایط واگذار می‌شود که  تاکنون 2 هزار و 800 سند از املاک علوی در سه نوبت به اهالی استان آذربایجان شرقی اهدا شده است.

وی گفت: این اسناد با کاربری مسکونی، تجاری و زراعی به مساحت 34 هکتار به افراد واجد شرایط در شهرستان میانه واگذار شده که ارزش آن 440 میلیارد ریال است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی افزود: اقدامات دیگری نیز در حمایت از خانوارهای محروم استان اردبیل انجام شده که از جمله آنها حمایت از مادران باردار و شیرده، طرح مسکن دو معلول و سبد غذایی ویژه در شهرستان گرمی مغان است.

سعیدی‌کیا بیان کرد: بنیاد علوی بازوی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان با هدف حمایت از مادران باردار کم برخوردار، هر دو ماه یک هزار و 107 سبد غذایی برای جلوگیری از سوء تغذیه مادران باردار و شیرده توزیع می‌کند و در همین راستا تاکنون 6 هزار و 642 سبد بین مشمولان طرح حمایتی بنیاد توزیع شده است.

وی تصریح کرد: بنیاد علوی در راستای حمایت از خانواده‌های دارای چند معلول نیز با همکاری بهزیستی و بنیاد مسکن 25 منزل مسکونی در شهرستان اردبیل به ارزش 9 میلیارد ریال تحویل داده و 34 واحد مسکونی نیز به ارزش 9 میلیارد و 600 میلیون ریال به خانواده‌های واجد شرایط در روستاهای این استان تحویل داده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با بیان اینکه  38 هزار و 550 متر مربع از املاک علوی به اهالی بخش فیروز شهرستان کوثر در استان اردبیل واگذار می‌شود، اظهار کرد: در اجرای طرح حمایتی دیگر بنیاد مستضعفان امسال با هماهنگی کمیته امداد چهار هزار و 700 سبد غذایی ویژه در بین اهالی کم برخوردار شهرستان گرمی مغان توزیع کرده است.