جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی ‌ - خبر

 

 

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی ‌

تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی ‌برای اجرای پروژه‌های پژوهشی شهری ‌به امضای شهردار اردبیل و رئیس دانشگاه محقق رسید.

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی ‌
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حمید لطف‌اللهیان در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری و دانشگاه محقق اردبیلی اظهار داشت: مدیریت توانمند برای اجرای پروژه‌های شهری در اردبیل به عنوان یک لازمه اساسی مبنای کار قرار گرفته که شکی نداریم که  در صورت توجه به این مسئله اجرای پروژه‌های شهری در اردبیل به بهترین شکل ممکن خواهد بود.
 
وی با اشاره به این که دانشگاه‌ها نقش محوری در توسعه شهری دارند گفت: انتظار ما این است که دانشجویان به مدیریت شهری سوق پیدا کرده و نظرات و پیشنهادات خود را در این زمینه ارائه دهند تا بتوانیم با کنار گذاشتن محدودیت‌های اقتصادی و مالی توسعه شهری را حتمی کنیم.
 
شهردار اردبیل گفت: ارتقای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند توسعه شهر را عملی کند و در این زمینه اساتید دانشگاهی نقش برجسته و حائز اهمیتی دارند و به منظور دستیابی به توسعه مدیریت علمی اجرای پروژه‌های شهری اردبیل پژوهش‌محور می‌شود تا بتوانیم با همکاری دانشگاه‌ها در این زمینه خروجی‌های مورد انتظار را شاهد باشیم.
 
لطف‌اللهیان تصریح کرد: اگر شهرداری‌ها با سلیقه‌ها و علایق خاص نسبت به اجرای طرح‌های توسعه شهری اقدام کنند شهر به توسعه مورد انتظار و قابل قبول نمی‌رسد چرا که هم‌اکنون زمان سلیقه‌ای عمل کردن نیست و طرجی که بر مبنای پژوهش و علم نباشد پاسخ‌گوی خواسته‌ها و اهداف ما نخواهد بود.
 
وی اظهار کرد: این مسئله مشهود است که فاصله‌گیری پژوهش از مدیریت شهری اهداف توسعه شهری را کند می‌کند و نمی‌توان یک چشم‌انداز مناسب را انتظار داشت که به همین دلیل باید مسئولان شهرداری از ظرفیت دانشگاه‌ها استفاده کرده و امضای این تفاهم‌نامه را نقطه عطفی برای رسیدن به پیشرفت و توسعه بدانند.