سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

امسال ۲۰۰ طرح صنعتی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد - خبر

 

 

امسال ۲۰۰ طرح صنعتی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد

مدیر طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال ۲۰۰ طرح صنعتی در کشور با هدف جهش تولید و ایجاد اشتغال به بهره‌برداری می‌رسد.

امسال ۲۰۰ طرح صنعتی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد
علیرضا هادی روز پنجشنبه در آیین افتتاح طرح صنعتی آرتاپروفیل اردبیل افزود: این طرح‌ها در قالب طرح پویش امید با ۱۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار و زمینه اشتغالزایی ۴۰ هزار نفر در دست اجراست.
 
وی اظهارداشت: این طرح‌ها از میان ۳۹۰۰ طرح پیشنهادی وزارت صنعت معدن و تجارت است که با مشارکت ۹۵ درصدی بخش خصوصی در مناطق مختلف کشور اجرا می‌شود.
 
هادی با بیان اینکه سیاست اصلی وزارت صمت احیای واحدهای راکد تولیدی و بازگرداندن آنها به چرخه صنعت و تولید است افزود: صادرات محصولات پروفیل ‌کشور در سال‌های اخیر به مرز یک میلیارد دلار رسید و گرچه رشد قابل ملاحظه‌ای بود اما باید با تلاش واحدهای تولیدی میزان صادرات آن افزایش یابد.
 
وی مزیت کارخانه آرتا پروفیل اردبیل را یادآور شد و گفت: با توجه به اینکه این استان در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان قرار دارد می‌توان بازاریابی خوبی را در این منطقه انجام داد.
 
مدیر طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد:حفظ کیفیت و ثبات تولید در این واحد تولیدی باید مورد توجه قرار گیرد تا علاوه بر اشتغال و تولید سهم عمده‌ای در بازار رقابت داشته باشد.
 
رامین صادقی ، رییس سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان اردبیل هم در این آیین گفت: در حال حاضر ۲۳۹ طرح صنعتی و تولیدی در استان با پیشرفت ۶۰ درصد در حال ساخت است.
 
وی افزود: برای سال جهش تولید ۱۵۵ طرح ایجادی با اشتغال‌زایی ۶ هزار نفر و با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته است که این طرح‌ها  بین ۶۰ تا ۹۵ درصد پیشرفت کار دارند.
 
صادقی بیان کرد: از سال ۹۷ همه واحدهای تولیدی استان پایش و در حال حاضر یک هزار و ۴۲ پروانه معتبر صادر شده که ۸۳۹ واحد فعال و ۱۹۹ واحد غیر فعال و راکد هستند.
 
رییس سازمان صمت استان اردبیل گفت‌: سال گذشته در استان اردبیل ۵۶ واحد راکد به چرخه تولید بازگشت و در حال حاضر هم ۱۲۳ واحد راکد قابل احیا شناسایی شده است.