حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۱ تیر ۱۳۹۷

امسال به 150 بافت ناکارآمد در اردبیل تسهیلات ارائه می شود - خبر

 

 

امسال به 150 بافت ناکارآمد در اردبیل تسهیلات ارائه می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: امسال به 150 بافت ناکارآمد در اردبیل تسهیلات ارائه می شود.

امسال به 150 بافت ناکارآمد در اردبیل تسهیلات ارائه می شود

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری در اردبیل افزود: سال گذشته به یک هزار و 900 بافت ناکارآمد در استان اردبیل تسهیلات ارائه شد در حالی که سهم استان اردبیل 2 هزار مورد بود و در این زمینه توانستیم اقدامات خوبی انجام دهیم.

وی با اشاره به این که امسال نیز برنامه‌ریزی شده به 150 بافت ناکارآمد در اردبیل تسهیلات ارائه شود افزود: از این تعداد 101 مورد به بانک‌ها معرفی شده‌اند که در سریع‌ترین زمان ممکن تسهیلات مربوطه ارائه شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از اجرای مطالعه جامع روستاهای مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال خبر داد و بیان کرد: مطالعات جامع این روستاها آغاز شده که می‌تواند تحول عظیمی در سیمای شهری روستاها ایجاد کند.

حیدری از آسفالت معابر و خیابان‌های اردبیل به طور ویژه خبر داد و اظهار کرد: در این زمینه 21 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته بود که امسال نیز پیش‌بینی شده که برای آسفالت معابر اعتبارات ویژه‌ای اختصاص یابد.

وی تصریح کردطرح بازآفرینی پایدار شهری هم‌اکنون در برخی شهرستان‌های اردبیل در حال انجام است که درصدد هستیم این طرح را در تمامی شهرستان‌های استان اجرایی کنیم که می‌تواند برای منطقه بسیار مثمرثمر باشد.

وی افزود: اجرای طرح جامع حریم بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی هم در حال حاضر انجام شده و زمین‌های موجود در اطراف این بقعه نیز خریداری شده که در آینده‌ای نزدیک محوطه این بقعه به طور ویژه ساماندهی می‌شود.