سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

امر به معروف و لزوم رهبریت حاکم صالح رکن اصلی قیام امام حسین(ع) است - خبر

 

 

امر به معروف و لزوم رهبریت حاکم صالح رکن اصلی قیام امام حسین(ع) است

امام جمعه اردبیل گفت: امر به معروف و لزوم رهبریت حاکم صالح، رکن اصلی قیام امام حسین (ع) است.

امر به معروف و لزوم رهبریت حاکم صالح رکن اصلی قیام امام حسین(ع) است

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه امروز افزود: بزرگترین بیعت با امام حسین (ع) در اول محرم این است که با حضرت عهد ببندیم که در برابر منکر تغییر رفتاری داشته باشیم چرا که این تغییر از هزاران ساعت عزاداری ارجح است و عزاداری مقدمه همین فریضه است.

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها حضور وزیر راه و شهرسازی در استان اردبیل را فرصت خوبی برای انعکاس نیازهای اصلی و اساسی استان در حوزه راه و شهرسازی دانست و گفت در سفر اخوندی به استان مشکلات راه و حوادث جاده ای که منجر به جان باختن هموطنان می شود را خاطر نشان و به جد خواستار رفع این مشکلات شدم.

امام جمعه اردبیل همچنین خاطرنشان کرد در این دیدار توسعه اقتصادی و جایگاه ویژه گردشگری استان را به وزیر راه و شهرسازی یادآوری و بر ضرورت دو بانده کردن جاده مشگین شهر به پارس اباد ؛ نمین به آستارا و اردبیل به سرچم تاکید کردم.

وی با بیان اینکه ذهنیت منفی اهالی استان نسبت به عملکرد دولت در خصوص راه آهن و تبعیض بین استانها را به وزیر یاد آور شدم , گفت : اقای آخوندی پیشنهاد داد نیاز هزار میلیارد تومانی راه آهن اردبیل از طریق صندوق توسعه ملی حمایت مالی و پیگیری شود .