جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

آمریکا در مذاکرات غیر قابل اعتماد است - خبر

 

 

آمریکا در مذاکرات غیر قابل اعتماد است

امام جمعه اردبیل گفت: فرمایشات این هفته مقام معظم رهبری روشن ترین و برهانی ترین بیان در بی فائده بودن مذاکره با آمریکا در شرایط فعلی است.

آمریکا در مذاکرات غیر قابل اعتماد است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی که در خطبه های نماز جمعه سخن می گفت , افزود : از فرمایش ایشان معلوم شد حرمت مذاکره با آمریکا صرفا ناشی از تفکر آرمانی یا ناشی از امور اعتقادی نیست بلکه بی فائده بودن مذاکره، سوء نیت آمریکا و عدم ضمانت برای اجرایی شدن تعهدات آمریکا می باشد.

وی خطاب به کسانی که خیال می کنند مذاکره در شرایط فعلی نجات بخش است , گفت : باید از این افراد سوال کرد اگر شما با فردی معامله کنید و او شما را مغبون کند و به وعده خود خلف نماید آیا باز با او معامله می کنید؟ آیا سرنوشت یک کشور از معامله جزئی شما کمتر است؟

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد : ایران در مذاکرات برجام به آمریکا اعتماد نداشت و لذا برای ایجاد تضمین، برجام را به شورای امنیت برد ؛ به همین جهت خروج آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم ها نقض اساسی تعهدات حقوقی این کشور بر اساس منشور سازمان ملل متحد است و مستوجب مسوولیت بین المللی می باشد.

آیت الله عاملی اظهار داشت : ترامپ در حال اجرای طرحی است که بر اساس آن , دولت آمریکا بعد از خروج از برجام باید شعار مذاکره با ایران را طرح کند زیرا ایرانی ها دیگر با آمریکا مذاکره نخواهند کرد و لذا این امکان به آمریکا داده خواهد شد که از این سناریو به عنوان دلیل سوء نیت ایران برای دنبال کردن برنامه ساخت بمب اتم استفاده کند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها بر تسریع در پرداخت وجه گندم کاران تاکید کرد و گفت: بسیاری از کشاورزان استان ما کشاورز جزء هستند و برای تنظیم زندگی خود به پول گندم تحویلی چشم دوخته اند. حسن استفاده از ایام باقیمانده دهه اول ذیحجه و همکاری اهالی با کمیته امداد جهت اطعام گوشت به مستمندان از دیگر بخشهای سخنان امام جمعه اردبیل بود.