سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

آمریکا در اعمال فشار حداکثری به ایران شکست خورده است - خبر

 

 

آمریکا در اعمال فشار حداکثری به ایران شکست خورده است

ایجاد کانال تبادل مالی ایران و اروپا باعث شد برنامه آمریکا برای فشار حداکثری به ملت ایران فرو بپاشد اما لازم است دایره معاملات این کانال مالی وسیع تر شود.

آمریکا در اعمال فشار حداکثری به ایران شکست خورده است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امام جمعه اردبیل در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه آمریکا در اعمال فشار حداکثری به ایران شکست خورده است که از تحصیل اجماع جهانی بر علیه ایران بازمانده است افزود: تحریم آمریکا این هفته دو ضربه بزرگ خورد؛ نخست راه‌اندازی کانال تبادلات مالی اروپا بود و دوم اینکه سازمان سیا و سیستم‌های اطلاعاتی آمریکا رسما اعلام کردند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای نیست و این اعلان رسمی، کل اقدامات تحریمی ترامپ را زیر سؤال برد و او را بی حیثیت کرد.
 
آیت‌الله سیدحسن عاملی یادآور شد: ترامپ برای دفاع از خود، اهانت‌های کیکی به سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا کرد و گفت "شما همه نفهم هستید و باید دوباره به مدرسه برگردید و درس خود را دوباره بخوانید." این سخنان او ضربه وحشتناکی به حیثیت سازمان های اطلاعاتی آمریکا بود به همین دلیل از طرف نخبگان آمریکا حتی از طرف جمهوری خواهان، حملات سنگینی بر علیه ترامپ شروع شد.
 
عاملی بیان کرد: این هفته تیتر بعضی از روزنامه‌های بزرگ دنیا این بود که ایران یک جنگ بسیار سختی را در داخل آمریکا ایجاد کرد؛ ترامپ و پمپئو باید با تمام سلولهایشان بفهمند که تحریم ایران چه هزنه سنگینی را بر آنها تحمیل خواهد کرد.
 
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با خاطرنشان کردن تعلل اروپا در راه اندازی کانال تبادل مالی با ایران در ماه های گذشته افزود: اروپا به محض اطلاع از تصمیم جدی مجمع تشخیص مصلحت ایران که بنا داشت لوائح FATF را رد کند ، پیش قدم شد و کانال تبادلات مالی را راه اندازی کرد و این نشانه می دهد نظریه کسانی که می گویند نباید در برابر غرب منفعلانه عمل کرد درست است والا چرا این همه طولانی خلف وعده کرده و دیروز سر عقل آمدند؟! بنابر این باید این درس را آموخت که در برابر دشمن باید با اقتدار سخن گفت.
 
وی با بیان اینکه با ساز و کار کانال تبادل مالی ایجاد شده بین ایران و اروپا، دست  دولت برای تنظیم بازار ارز بازتر می شود گفت: به احتمال بسیار قوی قیمت ارز در آینده نزدیک سقوط مهمی خواهد داشت.
 
عاملی ادامه داد: با توجه به آزاد شدن مبادله غذا و دارو از طریق این ساز و کار، ملت از دولت انتظار جدی دارد بازار کالاهای اساسی مثل گوشت را تنظیم کند. البته به توان دولت در این خصوص تردید داریم وقتی دولتی ها نمی توانند بزرگترین کشتی حامل نهاده ها و تغذیه دام و طیور را تخلیه کنند یا جلوی قاچاق دام را بگیرند و باعث بالارفتن قیمت مواد گوشتی می شوند، انتظار فوق، انتظار به جایی نخواهد بود!
 
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: مسئولین دولتی اگر با درایت کار نکنند برای کشور هزینه تحمیل می کنند اما هزینه بالاتر مال مسئولان و نخبه هایی است که مرعوب دشمن شده و عاجز از تحلیل صحیح اتفاقات هستند. اینگونه مدیران با اظهارات خود، بدترین هزینه را به کشور تحمیل می کنند. اینگونه مدیران و مسئولان، نوعا مدیران جناحی، سیاسی و سفارشی هستند. 
 
وی ادامه داد: با کمال تأسف یک دیپلمات ارشد ایران با سخنان کاملا باطل و غیرواقعی، آب عظیمی به آسیاب دشمن ریخت و ما تعجب می کنیم که اینگونه پریشان فکر ها چگونه به مناصب عالی وزارت خارجه راه یافته اند.
 
وی تصریح کرد: این فرد بی مهابا با سخنان کاملا بی اساس، سیاست خارجی دولت و نظام ما را زیرسؤال برد و آرزوی دشمن را کف دستش گذاشت. اصلی ترین وظیفه یک دیپلمات، دفاع از منافع ملی و مصالح کلان کشور است و این آقا درست عکس عمل کرد. اگر یک دیپلمات این مطالب بدیهی را نفهمد باید به کسانی حق داد که می گویند این دیپلمات مأموریت دارد.