رونق تولید ملی | شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۸

آمریکا بزرگترین نماد منکر است - خبر

 

 

آمریکا بزرگترین نماد منکر است

آمریکا بزرگترین نماد منکر است

آمریکا بزرگترین نماد منکر است

حجت‌الاسلام زین‌العابدین سعادتی عصر امروز در همایش «نماز برترین معروف» در سالن ولایت سپاه اردبیل اظهار کرد: ما اگر شخصیت امام حسین (ع) را در جامعه پیشرفته امروز مورد توجه قرار دهیم، به خوبی در می‌یابیم که آن حضرت در احیا و تقویت فرهنگ ناب اسلام و سیره رسول‌الله تلاشی جدی کرده تا جامعه بر معیار ارزش‌ها و مبانی دینی به وجود آید.

وی اهمیت موضوع تربیت را یادآور شد و تصریح کرد: اگر جامعه‌ای مسئله تربیت را به فراموشی بسپارد، قطعاً آن جامعه به سمت قهقرایی و تباهی پیش می‌رود و جامعه بشری از مسیر خود دور شده و به سمت شهوات و خودپرستی حرکت می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل، یکی از وظایف حکومت‌ها را زمینه‌سازی برای تربیت صحیح و رشد و تعالی برتر توصیف کرد و گفت: روز عاشورا امام حسین (ع) به همراه 72 تن از یارانش در نخستین سخنرانی خود خطاب به دشمنان عبارت «ای بندگان الهی شما را به تقوا و پرهیزکاری دعوت می‌کنم» مورد یادآوری قرار داده تا اسباب بصیرت و آگاهی را فراهم کند.

سعادتی به ابزار تربیتی در جامعه با محوریت خانواده اشاره کرد و افزود: هر خانواده دو وظیفه مهم و رسالت واقعی در ارتباط با امر تربیت دارد به طوریکه باید به صراحت گفت خانواده محل تبادل تجربیات و بیان تلخی‌ها و شادکامی‌های لوازم زندگی است و در وهله بعدی وظیفه هر خانواده انتقال فرهنگ از نسلی به نسل بعدی است.

وی، خانواده‌ها را حلقه اتصال بین نسل‌های فعلی با گذشته و آینده توصیف کرد و ادامه داد: امروز در جامعه ما شرایط به حدی نامناسب است که در کنار مادران با حجاب دخترانی را می‌بینیم که وقتی به این مسئله نمی‌گذارند.

استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل با یادآوری اینکه برخی از خاصیت‌ها و شرایط جامعه اسلامی دچار بی‌توجهی شده و در مصالح روزمره این شرایط ذبح شده است، بیان کرد: در مسئله تربیت باید به موضوع شناخت نوعی و فردی اهمیت دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در تربیت انسان پنج نظریه وجود دارد که نظریه اول حکایت از این دارد که خداوند انسان را ذاتاً پلید و شر خلق کرده در حالی که ذات خلقت چنین نیست.

سعادتی تبیین کرد: دومین نظریه حکایت از آن دارد که ذاتاً همه انسان‌ها خوب هستند در حالی که ما برخی از انسان‌های جلاد را نیز در روزگارمان شاهد بودیم.

استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل افزود: عده‌ای بر این باورند که انسان خوب و بد داریم و عده‌ای دیگر نیز معتقدند انسان نه خوب است و نه بد بلکه بی‌خاصیت است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: البته در این بین نظریه اسلام نظریه صحیحی است که بدی و خوبی در نهاد انسان‌ها به امانت گذاشته شده و این انسان‌ها هستند که به راحتی می‌توانند در مسیر خوبی و یا بدی حرکت کنند.

سعادتی با یادآوری اینکه در این باب موضوع امر به معروف و نهی از منکر و بیان پندها و نصیحت‌ها بسیار ضروری است، بیان کرد: حقیقت پیام امام حسین (ع) در نهضتش احیای امر به معروف و نهی از منکر است به طوریکه جامعه بشری هیچ وقت از این امر بی‌نیاز نیستند.

وی با بیان فلسفه قیام امام حسین (ع) در اصلاح امت جدش رسول‌الله، امر به معروف و نهی از منکر و تبعیت از سیره رسول خدا و علی (ع) اضافه کرد: خانواده‌های شهدا با تقدیم بهترین سرمایه‌های خود در حقیقت همچون مولایشان امام حسین (ع) در مسیر نیکی‌ها و شایستگی‌ها تلاش کردند.

استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل، خطاب به کسانی که دم از آشتی با آمریکا سر می‌دهند، ادامه داد: واقعیت این است که آمریکا بزرگترین منکر عصر حاضر است و ایجاد رابطه ما با این کشور محال است چراکه ما به صورت زیربنایی و اساسی با آمریکایی‌ها اختلاف داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل گفت: نمی‌توان هیچ وقت دو عقیده متفاوت را در یک جا جمع کرده و در مسیر واقعی گام برداشت.