سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

آمریکا ، ایران قدرتمند را مانعی در برابر غارت خاورمیانه می داند - خبر

 

 

آمریکا ، ایران قدرتمند را مانعی در برابر غارت خاورمیانه می داند

امام جمعه اردبیل گفت: انگیزه اصلی حضور کشورهای بزرگ در منطقه خاورمیانه ، تسلط بر منابع انرژی و به دست گرفتن مدیریت آن است .

آمریکا ، ایران قدرتمند را مانعی در برابر غارت خاورمیانه می داند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله عاملی در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت : ملت ما بدونآمریکا ایران قدرتمند را مانعی در برابر غارت خاورمیانه می داند هیچ تقصیری مورد تحریم ظالمانه قرار گرفته است. پشت پرده این تحریم به طور دقیق به موضوع انرژی و مدیریت بر آن بر می گردد , به همین جهت ایران را که به کانون بزرگ قدرت منطقه تبدیل شده است، یک خطر بسیار استراتژیک تعریف کرده اند و در آخرین حربه خود برای شکست انقلاب اسلامی ، به تحریم و تشدید جنگ روانی و شایعه متوسل شده اند.
 
وی با تشریح تاثیر مخرب شایعه در افول کشورها گفت : ملتی که با شایعه این رو و آن رو شود، براحتی آرزوی دشمن را کف دستش می گذارد. 
 
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها از دولت و نمایندگان مجلس خواست در موضوع خسارت تاخیر تادیه بانک ها اعم از خصوصی و دولتی تجدید نظر کنند. 
 
وی تصریح کرد: مطالبه خسارت تاخیر تادیه وام های پرداختی بصورت تصاعدی و با محاسبات عجیب و غریب و با تصمیمات افسار گسیخته و بدون نظارت بانک مرکزی گاهی به نقطه بسیار وحشتناک می رسد و علاوه بر مجتمع های تولیدی و صنعتی مقروض ، خانواده های بسیاری متلاشی می شوند. بنابراین لازم است کارآفرین هایی که عزت برای ملت درست می کنند از  چنگ چنین بانک هایی خلاص شوند. 
 
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به موضوع قره باغ آذربایجان اشاره کرد و اظهار داشت : اهالی مکرم جمهوری آذربایجان بدانند که در ایران همه اعم از دولت و ملت، قره باغ را خاک آذربایجان می دانند. دولت ما رسما این مالکیت را اعلام کرده است و در ایران هر آذری از همین نظریه حمایت می کند. حمایت هایی که ایران از جمهوری آذربایجان در جنگ قره باغ انجام داده است، استثنایی و فوق العاده بوده و هیچ کشوری آن را در حق آذربایجان انجام نداده است. عنایت بالاتر از این نمی شود که خاک کشور خودمان را نیز در اختیار آذری ها قرار داده ایم تا ارتباط نخجوان و جمهوری آذربایجان قطع نشود وگرنه نخجوان سال ها پیش از بین رفته بود.
 
وی تاکید کرد: این سیاست را نه مراوده ای می تواند به هم بزند و نه رفت و آمدهای دیپلماتیک و نه شعارپراکنی مخالفان سیاست رسمی کشور و نه پهپادی که توسط رژیم صهیونیستی از لنکران بلند شود و در نطنز اصفهان ساقط شود. 
 
عاملی ادامه داد: آنچه مهم است سیاست رسمی است. وقتی نمایشگاه نسل کشی مسلمانان خوجالو در تهران برگزار می شود و رسما غاصبان قره باغ در پایتخت ایران محکوم می شوند و شخصیت های بزرگ از آن بازدید و غاصب را محکوم می کنند، این پیام مهمی دارد. اگر ده ها کنفرانس در حمایت از قره باغ در تهران، تبریز، اردبیل و زنجان آن هم در دانشگاه ها که مراکز دولتی است برگزار می شود و ارمنی های غاصب محکوم می شوند، این پیام مهمی دارد.