سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حال آماده‌باش هستند - خبر

 

 

امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حال آماده‌باش هستند

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل، از آماده‌باش امدادگران و نجات‌گران این جمعیت برای کمک به در راه‌ماندگان در جاده‌های برفی این استان خبر داد.

امدادگران جمعیت هلال احمر استان اردبیل در حال آماده‌باش هستند

عزت‌الله ضربی روز جمعه در حاشیه بازدید از پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای جمعیت هلال احمر گردنه الماس واقع در جاده خلخال - اسالم و اردبیل - سرچم اظهار کرد: با آغاز طرح زمستانی امسال  نیروهای مستقر در ۱۴ پایگاه جاده‌ای و بین شهری جمعیت هلال احمر استان برای هرگونه کمک وامدادرسانی به حادثه دیدگان از بارش برف آماده هستند.

وی افزود:در طرح زمستانی بیش از ۳۰۰ نیروی عملیاتی و نجاتگر در پایگاه‌های ثابت و سیار جمعیت هلال احمر استان  با بیش از ۴۵ دستگاه امدادی و پشتیبانی، از بیستم آذرماه تا ۲۰ اسفندماه در مناطق مختلف استان  در خدمت مردم خواهند بود.

ضربی با اشاره به شدت بارش برف همراه با کولاک شب گذشته در جاده ارتباطی خلخال به اسالم و مسدود شدن این راه اضافه کرد: شب گذشته  به دلیل کولاک شدید سرنشینان چندین خودروی متوقف شده در میان کولاک جاده و اعضای پنج خانواده با هدایت و کمک نجات گران  در این پایگاه اسکان اضطراری یافتند.

وی گفت: پایگاه امداد نجات جاده‌ای گردنه الماس خلخال در سال جاری افتتاح شده و با توجه به  نیاز این پایگاه برای تجهیز از لحاظ امکانات و نیروی انسانی پیگیری‌های لازم برای تجهیز پایگاه با حمایت مسئولان استانی انجام خواهد شد.