رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

امدادرسانی به بیش از 4 هزار نفر حادثه دیده در استان اردبیل - خبر

 

 

امدادرسانی به بیش از 4 هزار نفر حادثه دیده در استان اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت:در پاییز امسال به 4 هزار و 684 نفر از حادثه دیدگان حوادث مختلف توسط عوامل این جمعیت در استان امدادرسانی شده است

امدادرسانی به بیش از 4 هزار نفر حادثه دیده در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بهرام غیبی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: 2 هزار و  نفر در حوادث برف و کولاک، 327 نفر در حوادث جاده ای، 6 نفر حضوری، یک هزار و 754 نفر مناسبتی، یک نفر دریایی - ساحلی، 179 نفر سیل و آبگرفتگی، یک نفر صنعتی - کارگاهی و 17نفر کوهستانی بوده اند.

وی ادامه داد: در این مدت به 14 حادثه برف و کولاک امدادرسانی شد که در آنها 220 نفر اسکان اضطراری، 2 نفر مصدوم و 2 نفر هم به مراکز درمانی انتقال یافته اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه در سه ماه گذشته به 85 حادثه جاده ای امدادرسانی شد اظهار کرد: در این حوادث 204 نفر مصدوم، 54 نفر به مراکز درمانی انتقال و 31 نفر درمان سرپایی شدند.

غیبی افزود: در این مدت به 6 نفر مراجعه کننده حضوری خدمات ارائه شده که از این تعداد 5 نفر مصدوم شدند و یک نفر به صورت سرپایی درمان شده و 4 نفر هم به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی اظهار کرد: در 7 حادثه مناسبتی خدمات ارائه شد که یک هزار و 754 نفر حادثه دیده وجود داشته که 38 نفر مصدوم بودند و از این تعداد 31 نفر به صورت سرپایی درمان شدند و 7 نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: در سه ماه گذشته در 3 فقره حادثه سیل و آبگرفتگی 179 نفر حادثه دیده وجود داشت و 130نفر توسط هلال احمر استان اسکان اضطراری داده شدند.

غیبی با اشاره به اینکه در این مدت 8 حادثه کوهستان و صنعتی - کارگاهی وجود داشته گفت: یک نفر در یک حادثه صنعتی - کارگاهی مصدوم شده بود و در 7 حادثه کوهستان 17 نفر حادثه دیده وجود داشت که از این تعداد 14 نفر مصدوم ، یک نفر درمان سرپایی و یک نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند.

وی تشریح کرد: در سه ماه گذشته به 127 حادثه امدادرسانی شد که در آن یک هزار و 8 خانوار حادثه دیده و 254 نفر مصدوم شده بود که از آن تعداد 64 نفر به صورت سرپایی درمان، 68 نفر به مراکز درمانی انتقال و351  نفر اسکان اضطراری یافته اند.

به گفته وی، برای امدادرسانی در این مدت 226 تیم عملیاتی، 904 نفر نیروی عملیاتی، 148 دستگاه آمبولانس، 16 خودرو ست نجات، 56 دستگاه خودرو کمک دار، 3 دستگاه خودرو سنگین، یک فروند بالگرد هوایی، 8 دستگاه ست سبک، 6 دستگاه ست کوهستان و یک تیم آنست بکار گرفته شد.

اردبیل جز 10 استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت ها و تلفات های زیادی بر جای می گذارد.