جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

امام جمعه اردبیل - محکومیت قدرتهای غربی در ایجاد بحران های منطقه ای - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

امام جمعه اردبیل - محکومیت قدرتهای غربی در ایجاد بحران های منطقه ای

امام جمعه اردبیل - محکومیت قدرتهای غربی در ایجاد بحران های منطقه ای


امام جمعه اردبیل کشتار صدها نفر از اهالی باکو توسط ارتش سرخ شوروی در آستانه فروپاشی در 20 ژانویه سال 1990 میلادی را به مردم آذربایجان تسلیت گفته و دست داشتن آمریکا در این کشتار را محکوم کرد.

امام جمعه اردبیل - محکومیت قدرتهای غربی در ایجاد بحران های منطقه ای

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،  آیت الله عاملی با بیان اینکه در این رابطه سندی با امضای گروهی از سناتورهای آمریکایی از جمله جان کری به گورباچف برای سرکوب و قتل آذریها وجود دارد گفت: این عداوت آمریکا با آذری ها هنوز هم ادامه دارد که نمونه آن کمکهای مالی آمریکا به ارمنستان است. وی همچنین اعدام سه جوان عکاس تماشاگر در بحرین ، به جرم قتل سه سرباز اماراتی را محکوم و خاطر نشان کرد : این جنایت به دنبال فشار و تحدید امارات و سفر نخست وزیر انگلیس به بحرین صورت گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان در این خصوص افزود : اگر یک مخالف سیاسی در ایران اعدام می شد ، آمریکائیها و اروپائیها با تمام توان خود به محکومیت ایران اقدام می کردند ولی در اینجا چراغ سبز به ادامه جنایات نشان می دهند.

امام جمعه اردبیل همچنین جنایات عربستان در بمباران مردم بی دفاع یمن را در راستای حمایتهای سیاسی و تسلیحاتی آمریکا و انگلیس دانست و از زبان یکی از مسئولان انگلیس نقل کرد که جنگ یمن سودآورترین جنگ تاریخ معاصر است.

آیت الله عاملی در خطبه های نماز همچنین ضمن قدردانی از افزایش بودجه 27 میلیاردتومانی سال گذشته راه آهن به 91 میلیارد تومان در سال آینده، از قرار نگرفتن پروژه راه آهن اردبیل در زمره راه آهن های اولویت دار کشور گلایه و بر عملی و اجرایی شدن بندر خشک اصلاندوز در اسرع وقت تاکید کرد.