جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

امامزادگان استان اردبیل میزبان سوگواره یاس نبوی می‌شوند - خبر

 

 

امامزادگان استان اردبیل میزبان سوگواره یاس نبوی می‌شوند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اردبیل گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه بقاع متبرکه و امامزادگان استان میزبان سوگواره یاس نبوی می‌شوند و برنامه‌های مختلفی در این برنامه‌های مذهبی و معنوی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.

امامزادگان استان اردبیل میزبان سوگواره یاس نبوی می‌شوند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام اکبر قیامی گفت: براساس هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه بقاع متبرکه و امامزادگان استان اردبیل میزبان سوگواره یاس نبوی می‌شوند و برنامه‌های مختلفی در این برنامه‌های مذهبی و معنوی برای شرکت‌کنندگان برگزار می‌شود.
 
وی از برگزاری این سوگواره در 23 امامزاده و بقعه متبرکه شاخص استان اردبیل خبر داد و گفت: این بقاع متبرکه در شهرستان‌های اردبیل، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی میزبان عزاداران و سوگواران فاطمی خواهد بود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه از ظرفیت روحانیون اعزامی از حوزه علمیه قم در این برنامه‌ها استفاده می‌شود، تصریح کرد: 10 نفر از مبلغان اعزامی از قم در برنامه‌های ایام فطمیه و سوگواره یاس نبوی حضور یافته و در زمینه فضیلت‌های حضرت فاطمه زهرا(س)  و نیز انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن سخنرانی خواهند کرد.
 
قیامی بیان کرد: برگزاری مراسم شام غریبان و روز شهادت و احسان و اطعام عزاداران برای سوگواره یاس نبوی در امامزدگان و بقاع متبرکه شاخص استان در نظر گرفته شده است که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده عملیاتی می‌شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به تقارن ایام‌الله دهه فجر امسال با آئین‌ها و مراسم ایام فاطمیه افزود: با توجه به این امر امسال ویژه برنامه‌ها در این حوزه  با هدف تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی و ایام فاطمی با عنوان فجر فاطمی برگزار شده و این مسائل و موضوعات محوریت برنامه‌های مناسبتی قرار می‌گیرد.