سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی 80 اکیپ‌ راهداری زمستانی در استان اردبیل - خبر

 

 

آمادگی 80 اکیپ‌ راهداری زمستانی در استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از آمادگی 80 اکیپ‌ راهداری زمستانی در استان جهت انجام عملیات زمستانی خبر داد.

آمادگی 80 اکیپ‌ راهداری زمستانی در استان اردبیل

کلیم الله وثوقـی که بصورت ویدئو کنفرانسی در جلسه قرارگاه مرکزی حمل ونقل و راهداری زمستانی استان اردبیل سخن می گفت بر تشکیل کمیته های برف روبی در شهرستان‌ها تاکید کرد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل گفت: با تلاش همکاران عزیز تعمیر ماشین آلات راهداری انجام شده و اکیپ ها آمداه خدمات رسانی به مردم عزیز هستند.

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه در طرح زمستانی امسال 420 نفر نیروی راهداری در گردنه‌ها، محورها و راه‌دارخانه های استان مستقر خواهند شد از ذخیره سازی 28 هزارتن شن و نمک جهت انجام عملیات برف روبی خبر داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل حضور فعال اکیپ های راهداری در کنار سایر نیروهای امدادی و پلیس راه در جاد ها را یادآور شد و تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی، کلیه دستورالعمل‌ها، پروتکل های بهداشتی و طرح فاصله گذاری اجتماعی در همه ادارات راهداری شهرستانها و به ویژه راهدارخانه‌ها با حساسیت خاصی درحال اجراست.

وثوقی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل برای خدمات‌رسانی به رانندگان و مسافران در ایام زمستان 230 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین را در محورهای مواصلاتی مستقر خواهد کرد. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل با بیان اینکه اردبیل جزو استان‌های سردسیر کشور است که معمولا زودتر از سایر استانها درگیر مشکلات راهداری زمستانی می‌شود، خاطرنشان کرد: فعال کردن اکیپ‌های زمستانی، خرید نمک و شن و ماسه برای نمک‌پاشی جاده‌ها معمولا اقداماتی است که سریع‌تر از سایر استانها در استان اردبیل آغاز می‌شود.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل بر هماهنگی کامل بین دستگاه‌های امدادی باهدف خدمت رسانی شایسته به مردم عزیز در طرح زمستانی تاکید کرد و گفت: در راستای اجرای هرچه بهتر این طرح از 133 سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه‌ها نیز استفاده خواهد شد.