جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

آمادگی ۱۲ پایگاه امداد و نجات اردبیل برای امدادرسانی در اربعین - خبر

 

 

آمادگی ۱۲ پایگاه امداد و نجات اردبیل برای امدادرسانی در اربعین

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از آمادگی ۱۲ پایگاه امداد و نجات بین شهری اردبیل برای امدادرسانی در اربعین حسینی خبر داد.

آمادگی ۱۲ پایگاه امداد و نجات اردبیل برای امدادرسانی در اربعین
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامین معبودی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل با اشاره به اینکه ۱۲ پایگاه امداد و نجات بین شهری جمعیت هلال احمر استان برای امدادرسانی در اربعین آماده باش هستند، گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل با به کارگیری ۱۲۶۰ نفر/روز نجاتگر داوطلب و پرسنل، ۲۵۲ دستگاه/روز آمبولانس و ۲۵۲ دستگاه/روز خودروی ست نجات آماده ارایه خدمات امدادی به مردم حسینی هستند.
 
او از آغاز طرح امداد و نجات ویژه اربعین حسینی جمعیت هلال احمر استان اردبیل خبر داد و گفت: این طرح از ۱۳ مهرماه شروع و تا ۳ آبان انجام می‌شود.
 
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل افزود: کمیته امداد و نجات اربعین در محل مرکز EOC (مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری جمعیت هلال احمر استان) تشکیل شده و در آماده باش کامل هستند.
 
معبودی با بیان اینکه در این مدت ۱۵ نفر از نجاتگران تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی در اربعین آماده باش هستند، ادامه داد: در صورت لزوم از تیم واکنش سریع استفاده خواهیم کرد.
 
او اظهار کرد: یک دستگاه خودروی آمبولانس با راننده در داخل مرز کشور استان ایلام مستقر و یک دستگاه تریلی با دو راننده و یک دستگاه آمبولانس با ۲ نفر (راننده و نجاتگر) به همراه یک کارشناس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات و ۵ نفر از پرسنل در بحث برون مرزی فعالیت می‌کنند.
 
مسئول کمیته امداد و نجات اربعین حسینی در استان اردبیل تشریح کرد: جمعیت هلال احمر استان اردبیل در مجموع ۱۱ نفر نیروی عملیاتی اعزام کرده که یک نفر آن‌ها در درون مرز و ۱۰ نفر در عتبات عالیات خدمات رسانی خواهند کرد.