سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آمادگی میراث فرهنگی برای راه‌اندازی موزه ورزش در اردبیل - خبر

 

 

آمادگی میراث فرهنگی برای راه‌اندازی موزه ورزش در اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آمادگی این اداره کل برای راه‌اندازی موزه ورزش در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی خبر داد.

آمادگی میراث فرهنگی برای راه‌اندازی موزه ورزش در اردبیل

نادر فلاحی روز سه‌شنبه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل  افزود:‌ این اداره کل آمادگی در اختیار گذاشتن محلی به این منظور در این مجموعه را دارد تا استان اردبیل بتواند افتخارات ورزشی خود را به نمایش بگذارد.

او با بیان اینکه یکی از موانع بزرگ برای میزبانی از رویدادهای بین‌المللی ورزشی علیرغم وجود ظرفیت‌های بسیار بالا در حوزه ورزش، عدم وجود هتل‌های پنج ستاره در کلاس بین‌المللی است، گفت: با راه‌اندازی این هتل‌ها زمینه میزبانی از این مسابقات در استان فراهم خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به اجرای  سه پیست اسکی در استان بیان‌کرد:‌ با بهره‌برداری از این پروژه‌ها به زودی استان به قطب اول گردشگری زمستانی کشور تبدیل شده و با تکمیل پروژه‌ها، بهره‌برداری آن در اختیار اداره کل ورزش و جوانان برای میزبانی از رویدادهای ورزشی مختلف قرار می‌گیرد.

فلاحی بر ضرورت تدوین برنامه مشترک در برگزاری تورهای طبیعت‌گردی تاکید کرد و افزود: ‌یکی از موضوعاتی که در حوزه طبیعت‌گردی همواره مطرح بوده، برخورد با تورهای غیرمجاز و متخلف است که امیدواریم با همکاری وهمراهی اداره کل ورزش استان برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه انجام شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این دیدار اظهارداشت: ‌با توجه به شرایط اقتصادی موجود، نیازمند همکاری تمامی دستگاه‌های استان در راستای حل مشکلات مردم در بخش ورزش و جوانان هستیم.