جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

آمادگی مدیریت بحران برای جلوگیری از سرمازدگی باغات - خبر

 

 

آمادگی مدیریت بحران برای جلوگیری از سرمازدگی باغات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل از آمادگی این مجموعه برای جلوگیری از سرمازدگی باغات استان خبر داد.

آمادگی مدیریت بحران برای جلوگیری از سرمازدگی باغات
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد عبدالعلی‌پور گفت: با توجه به افت 12 تا 14 درجه‌ای دما در بیشتر مناطق استان از عموم تولیدکنندگان بخش کشاورزی  اعم از باغداران، مرغداران، زنبورداران و دامداران انتظار داریم موارد قابل توجه و لازم را مبنای کار قرار دهند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل با اشاره به آمادگی مدیریت بحران برای جلوگیری از سرمازدگی بیان کرد: امیدواریم هم‌استانی‌ها به اطلاعیه و‌ پیش‌آگاهی‌های هواشناسی و توصیه های فنی سازمان جهاد کشاورزی برای محافظت از کندوها، نهالهای جوان، درختان شکوفه‌دار و پوشش گلخانه‌ها و ایجاد سیستم گرمایشی در باغات و اطمینان از سالم بودن تاسیسات گرمایشی مرغداری‌ها و دامداری‌ها دقت کنند.
 
عبدالعلی‌پور اظهار کرد: هم‌استانی‌ها می‌توانند در صورت نیاز با مسئولان و کارشناسان مراکز خدمات و یا مدیریت جهاد کشاورزی محل سکونت خود مشاوره کنند.
 
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل افزود: تمام تلاش ما بر این است که با همکاری و مشارکت همگانی بتوانیم خطرات و آسیب‌های ناشی از آن را به حداقل رسانده و مشکلات و موانع وجود را در این زمینه به حداقل برسانیم تا در حد امکان خسارت‌های کمتری را متحمل شویم.
 
وی با تاکید بر توسعه آموزش‌ها در حوزه مخاطرات طبیعی و سیلاب در بین اقشار مختلف مردم تصریح کرد: در راستای اطلاع‌رسانی و فرهنگسازی عمومی برای مقابله با بحران انتظار می‌رود مسئولان و به ویژه دهیاران همکاری و مشارکت لازم را داشته و مردم را نسبت به این مهم آگاه کنند.