سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

آمادگی عشایر استان اردبیل برای کمک به مدافعان حرم - خبر

 

 

آمادگی عشایر استان اردبیل برای کمک به مدافعان حرم

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: عشایر غیور استان اردبیل درخط مقدم کمک به مدافعان حرم هستند.

آمادگی عشایر استان اردبیل برای کمک به مدافعان حرم
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قادر هنرمند، مدیرکل امور عشایر استان اردبیل در جلسه بررسی کمک عشایر به مدافعان حرم که درمحل فرمانداری تشکیل شده بود گفت : سال گذشته توسط عشایر غیور استان اردبیل 520 راس گوسفند و 100کیسه آرد به مدافعان حرم و زائرین اربعین حسینی کمک شد که عشایر همیشه و در همه جا در خط مقدم کمک به مدافعان حرم و دیگر موارد هستند.
 
وی با اشاره به سیمای عشایر استان اردبیل گفت: استان اردبیل از دو ایل بزرگ شاهسون و قره داغ تشکیل شده با جمعیت 15هزارو 192خانوار با جمعیت 80هزار نفر در 572قشلاق و 7 زیست بو، 51 سامانه و 45طایفه و یک هزارو 527 اوبه مشغول به زندگی و فعالیت هستند.
 
مدیر کل امور عشایر استان اردبیل افزود: عشایر استان اردبیل بادارا بودن یک و نیم میلیون واحد دامی 159هزارو 363تن تولیدات را به ارزش 230میلیارد تومان تولید و روانه بازار مصرف می کنند.
 
هنرمند به رتبه عشایر استان از تولیدات دام در سطح جامعه عشایری کشور اشاره کرد و گفت: رتبه عشایر استان از تولیدات دام در سطح کشور در بخش دامی رتبه 5 ، در مرتع رتبه 4 ، در تولید فرآورده های لبنی رتبه 3 ، در جمعیت انسانی رتبه 8 ، در بخش خانوار رتبه 3 و بخش ایلی رتبه 3 کشوری را دارا میباشد.
 
وی درادامه از آمادگی عشایر استان برای کمک به مدافعان حرم خبر داد .