جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

آمادگی استان برای میزبانی از سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن - خبر

 

 

آمادگی استان برای میزبانی از سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن

با تمهیدات انجام پذیرفته، استان اردبیل برای میزبانی از سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن از آمادگی لازم برخوردار خواهد بود.

آمادگی استان برای میزبانی از سی و پنجمین دوره مسابقات کشوری قرآن

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری مسابقات، کمیته‌های برگزاری مسابقات بایستی آمادگی کافی برای برگزاری شایسته این رویداد عظیم قرآنی داشته باشند.
 
مصطفی کافی با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده با وزارت آموزش و پرورش افزود: به منظور عقد قرارداد و همچنین تامین اعتبارات مورد نیاز این مسابقات، لازم است که تعدادی از کمیته‌ها هزینه‌های خود را پیش بینی کرده و تا چند روز آینده به دبیر مسابقات تحویل نمایند.
 
دبیر سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزی نیز در این جلسه با تشریح اقدامات اجرایی انجام شده، تصریح کرد: بدون شک دلسوزی عوامل اجرایی در برگزاری شایسته این مسابقات قابل تقدیر بوده و لازم است در زمان باقی مانده گام های اساسی نسبت به رفع مشکلات موجود برداشته شود.
 
وحید سید هاشمی گفت: لازم است کمیته‌هایی که هزینه‌هایی را در جریان برگزاری مسابقات خواهند داشت، اعتبارات  لازم را بصورت واقعی احصا و جهت انجام اقدامات بعدی در اختیار دبیرخانه قرار دهند.
 
رئیس اداره قرآن، نماز و عترت اداره کل آموزش و پرورش افزود: هم افزایی و استفاده از نظرات مسؤولین کمیته‌ها در همه بخش‌های اجرایی مورد انتظار بوده و باید از اقدامات مؤثر کمیته‌ها تقدیر نمود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، گفتنی است سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزان سراسر کشور از 20 تیر ماه در اردبیل آغاز به کار کرده و هزار  نفر از دانش آموزان منتخب رشته‌های پژوهشی شامل تفسیر قرآن، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان، احکام و انشای نماز در دو بخش پسران و دختران و در مدت 8 روز حضور خواهند داشت.