سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

آماده توسعه همکاری‌های ورزشی با جمهوری آذربایجان هستیم - خبر

 

 

آماده توسعه همکاری‌های ورزشی با جمهوری آذربایجان هستیم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در نشست با دبیر کل فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری آذربایجان گفت: آماده امضای یادداشت تفاهم همکاری و توسعه مناسبات ورزشی با جمهوری آذربایجان هستیم.

آماده توسعه همکاری‌های ورزشی با جمهوری آذربایجان هستیم

بهروز ندائی پیش از ظهر امروز در نشست با دبیر کل فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری آذربایجان که در استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: ایران  و جمهوری آذربایجان اشتراکات فرهنگی و مذهبی بسیاری دارند و استان اردبیل آماده توسعه مناسبات ورزشی و برگزاری اردوها و مسابقات ورزشی با این کشور همسایه است.

وی افزود: ایران علاوه بر اشتراکات فرهنگی و مذهبی 360 کیلومتر مرز مشترک با کشور جمهوری آذربایجان داشته و ظرفیت ارزنده‌ای برای همکاری‌های همه جانبه بخصوص در زمینه ورزشی دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: در راستای امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های ورزشی بین ایران و آذربایجان، آماده امضای یادداشت تفاهم برگزاری مسابقات ورزشی مشترک، برگزاری اردوهای آمادگی و تمرین تیم‌های ورزشی، تبادل تجربیات، و استفاده از ظرفیت داوران و مربیان ایران برای آموزش ورزشکاران جمهوری آذربایجان هستیم.

وی ادامه داد: استان اردبیل به داشتن فرزندان مستعد و توانمند ورزشی خود که باعث افتخارآفرینی برای کشورمان در مسابقات مختلف ورزشی ملی و بین‌المللی می‌شوند به خود می‌بالد.

ندایی تصریح کرد: در سال‌های اخیر اردبیل در کانون توجهات فدراسیون‌های ورزشی برای برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی بوده که برگزاری مسابقات بین‌المللی والیبال لیگ مردان 2019 نمونه‌ای از این اقدام‌هاست.

در این نشست دبیرکل فدراسیون وزنه‌برداری جمهوری آذربایجان نیز بر علاقه‌مندی این کشور بخصوص فدراسیون وزنه‌برداری برای توسعه همکاری‌ها و مناسبات ورزشی تاکید کرد و گفت: ایران جزء کشورهای مطرح در بسیاری از رشته‌های ورزشی در سطح بین‌المللی است و استفاده از توان و تجربیات مربیان و ورزشکاران ایرانی برای ما مهم است.

رضوان رسول‌اف ضمن استقبال از اعلام آمادگی استان اردبیل برای توسعه مناسبات و همکاری‌های ورزشی گفت: از مسؤولان استان اردبیل دعوت می‌کنیم شهریور ماه سال‌جاری با سفر به جمهوری آذربایجان زمینه‌های همکاری بیشتر را بررسی نمایند تا این یادداشت تفاهم به امضای مسؤولان ورزشی دو طرف برسد