جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

آماده بازگشایی مراکز اقامتی شهرستان سرعین هستیم - خبر

 

 

آماده بازگشایی مراکز اقامتی شهرستان سرعین هستیم

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آمادگی سرعین برای بازگشایی هتل ها، مراکز اقامتی و آبدرمانی‌ها در صورت اعطای مجوز از سوی ستاد ملی پیشگیری از کرونا خبر داد.

آماده بازگشایی مراکز اقامتی شهرستان سرعین هستیم

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در نشست با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل، مدیران دستگاه‌های اجرایی سرعین و نمایندگان تشکل‌های میراث فرهنگی در سرعین گفت: با توجه به گردشگری بودن شهرستان سرعین، شیوع ویروس کرونا سبب شد که خسارات سنگینی به این شهرستان وارد شود.

او از پیگیری برای جبران بخشی از خسارات وارد شده به بخش گردشگری سرعین خبر داد و گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا علاوه بر تاسیسات گردشگری تمامی اصناف در شهر سرعین به تعطیلی کشیده شده و جزو شهرستان‌هایی در کشور به شمار می‌رود که از این وضعیت کاملا متاثر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: با توجه به این موضوع انتظار می‌رود در صورتی که برنامه‌های حمایتی از سوی دولت برای تاسیسات گردشگری اجرا می‌شود، عنایت و توجه ویژه به شهرستان سرعین شود که این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.

فلاحی بیان کرد: با بررسی‌های لازم مشکلات هتل‌ها و آبدرمانی‌های سرعین مطرح و راهکار‌های حل مشکلات ارائه شد که از جمله آن‌ها مساعدت آب منطقه‌ای برای حل مشکلات آب‌های درمانی سرعین بود.