رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

الکترونیکی کردن نسخه پیچی روند تجویز دارو را اصلاح می کند - خبر

 

 

الکترونیکی کردن نسخه پیچی روند تجویز دارو را اصلاح می کند

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور در نشست هم اندیشی با اصحاب سلامت استان گفت : الکترونیکی کردن نسخه پیچی روند تجویز دارو را اصلاح می کند.

الکترونیکی کردن نسخه پیچی روند تجویز دارو را اصلاح می کند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما موهبتی با بیان اینکه بیشترین پرداختی بیمه سلامت در حوزه دارو و پس از آن هزینه های بستری و خدمات پزشکی مانند آزمایش، تصویر برداری و سونوگرافی است افزود امیدواریم با الکترونیکی کردن فرآیند نسخه پیچی در مراکز درمانی دولتی و خصوصی ، رویه تجویز بیش از نیاز دارو و خدماتی چون آزمایش ، تصویر برداری و سونوگرافی در کشور اصلاح شود.
وی گفت هزینه سالانه بیمه سلامت در کشور20 هزار میلیارد تومان است که متاسفانه به دلیل فرهنگ غلط مصرف دارو و اشتیاق بی جای مراجعه کنندگان برای بهره مندی از خدمات غیر ضرور آزمایشگاهی ، بخشی از این منابع هدر می رود که امیدواریم با الکترونیکی شدن نسخه پیچی بخش زیادی از این مورد حل شود.
خلیل الهی مدیر کل بیمه سلامت استان هم با اشاره به اینکه هم اکنون 750 هزار نفر از اهالی استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند گفت 80 درصد از این افراد بصورت رایگان از این خدمات بهره مند هستند.
وی گفت در سال گذشته بیش از 3 میلیون و 500 هزار مراجعه از سوی بیمه شدگان سلامت در استان به مراکز درمانی ثبت شده است.
فیضی نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس هم خواستار راه اندازی اداره بیمه سلامت در شهرستانهای نمین و سرعین شد.