جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

الزام به ثبت نام مالکان سهام عدالت در سامانه سجام - خبر

 

 

الزام به ثبت نام مالکان سهام عدالت در سامانه سجام

مالکان سهام عدالت که روش غیرمستقیم تملک سهام را انتخاب کرده اند، ضروری است به منظور برخورداری از سود و امتیازات آتی، اقدام به ثبت نام در سامانه سجام کنند.

الزام به ثبت نام مالکان سهام عدالت در سامانه سجام

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: مالکان سهام عدالت که روش غیرمستقیم تملک سهام را انتخاب کرده اند، ضروری است به منظور برخورداری از سود و امتیازات آتی، اقدام به ثبت نام در سامانه سجام کنند.
علیرضا نوروزی افزود: در تاریخ ۹ اردیبهشت سالجاری با موافقت مقام معظم رهبری، آزادسازی سهام عدالت آغاز شد و دارندگان سهام عدالت با مراجعه به سایت سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس در صورت تمایل می‌توانستند بطور مستقیم مالکیت و مدیریت سهام عدالت خود را در بورس بفروشند یا نزد خود نگاه دارند.
وی اظهار کرد: افرادی که تمایلی به در دست گرفتن مدیریت مستقیم سهام خود نداشتند، در واقع وکالت و مدیریت سهام خود را به شرکت حقوقی سرمایه‌گذاری سهام عدالت هر استان واگذار کرده‌اند؛ به این معنا که به اندازه ارزش سهام عدالت خود، بخشی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را در اختیار خواهند داشت که قرار شده است تا شورای عالی بورس به سرعت زمینه ورود این شرکت‌ها به بازار سرمایه را فراهم سازد.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی اردبیل گفت: چنانچه فردی نسبت به انتخاب روش مستقیم سهام عدالت خود اقدام نکرده، پیش فرض بر این است که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده است و در واقع اداره این سهام به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام‌عدالت وکالت داده می‌شود تا سهام وی را مدیریت کرده و سود آن را پس از واریز به حساب شرکت، به حساب فرد واریز کنند.
نوروزی بیان کرد: در استان اردبیل نیز از بین یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر جمعیت استان، بیش از ۹۸۰ هزار نفر مشمول دریافت سهام عدالت شده‌اند.
وی ادامه داد: از این تعداد، حدود ۴۷۰ هزار نفر روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند.
نوروزی بیان داشت: ۵۱۱ هزار نفر در حال حاضر سهامداران اصلی شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان اردبیل هستند و الزامی است که تمامی این افراد با ثبت نام در سامانه سجام پس از احراز هویت، کد بورسی دریافت کنند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اضافه کرد: تاکنون فقط ۹ درصد از دارندگان سهام عدالت در استان اردبیل در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند که در مقایسه با دیگر استان‌ها رقمی بسیار پایین است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی اردبیل عنوان کرد: شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت حداکثر تا روز ۲۲ بهمن سال‌جاری، مستقل شده و با انتخاب اعضای هیات مدیره جدید، وارد فرآیند کسب‌وکار خواهند شد، بنابراین لازم است افراد با ثبت نام در سجام، زمینه برخورداری از منافع و امتیازات آتی شرکت مذکور، از جمله انتفاع از سود شرکت، کاندیداتوری عضویت در هیات مدیره شرکت و مشارکت در انتخاب اعضای هیات مدیره را فراهم سازند.