جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

آلایندگی آبگرم پهنلو برطرف شده است - خبر

 

 

آلایندگی آبگرم پهنلو برطرف شده است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: مشکل آلایندگی آبگرم پهنلو و ورود فاضلاب به این مجموعه برطرف شده و در حال حاضر این مجموعه آماده ارائه خدمات است.

آلایندگی آبگرم پهنلو برطرف شده است

داوود نجفیان عصر امروز در نشست مدیران آب منطقه‌ای اردبیل اظهار کرد: از محل اعتبارات سفر و صندوق توسعه ملی صد در صد تخصیص منابع را شاهد هستیم به طوریکه شرکت آب منطقه‌ای بدون محدودیت در حال هزینه‌کرد اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای پروژه‌های مرزی است.

وی با بیان اینکه مشکل آبگرم پهنلو برطرف شده و نشت فاضلاب به دنبال شکستگی در برخی از مسیرها به آبگرم پهنلو دیگر مشکلی را به وجود نمی‌آورد، تصریح کرد: با تعطیلی چند روزه آبگرم پهنلو مشکل به وجود آمده برطرف شده و هم اکنون تمام آب‌های گرم سرعین با شرایط کیفی‌تر آماده ارائه خدمات به هموطنانمان هستند تا زمینه رفع مشکلات احتمالی نیز که پیش از این امکان بروز و ظهور داشت، برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اردبیل در مورد اجرای طرح‌های جدید در حوزه اجرای شبکه مدرن آبیاری گفت: هیچ محدودیت اعتباری برای تبدیل آبیاری سنتی به مدرن با اختصاص 85 درصد تسهیلات بلاعوض و 15 درصد تسهیلات کم بهره برای بهره‌برداران و کشاورزان مشکلی وجود ندارد.

نجفیان در مورد اکران فیلم مادرکشی افزود: ما در اکرانی خصوصی در این فیلم هم نقدهایی داشتیم و هم جنبه‌های مثبت آن مورد توجه قرار گرفت به طوریکه در این فیلم انتقادات در بسیاری از موارد منطقی و با نگاه غیرسیاسی انجام شده اما اینکه به صورت کلی سدسازی‌ها زیر سؤال رفته قابل قبول نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در بسیاری از موارد ما سدهای احداثی مناسبی را در سطح ملی و استانی داریم و در برخی موارد مانند سد بیوک بیگلو به دلیل آن که اهداف واقعی سد دیده نشده به مرحله اجرا نرسیده و مورد توجه قرار نگرفته است.

نجفیان در مورد بحران دشت اردبیل و فرونشست احتمالی اضافه کرد: ما در کبودرآهنگ همدان و برخی دیگر از نقاط کشور فرونشست‌هایی را در دشت‌های ممنوعه شاهد بودیم ولی دولت تدبیر و امید اقدام به احیا و تعادل‌بخشی منابع آب زیرزمینی کرده تا بتواند یک روند متعادل در 20 سال آینده به ذخایر آب‌های زیرزمینی برگشت بخورد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد: در دشت اردبیل با توجه به اینکه ممنوعه است، پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد تا 20 سال آینده می‌توانیم به شرایط متعادل در منابع آب زیرزمینی دست پیدا کنیم.