رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

اقشار نیازمند استان اردبیل از ۲۳۲ میلیارد ریال مستمری برخوردار شدند - خبر

 

 

اقشار نیازمند استان اردبیل از ۲۳۲ میلیارد ریال مستمری برخوردار شدند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل از پرداخت بیش از ۲۳۲ میلیارد ریال مستمری به مددجویان و اقشار نیازمند استان اردبیل از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

اقشار نیازمند استان اردبیل از ۲۳۲ میلیارد ریال مستمری برخوردار شدند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا حسین‌نژاد گفت: 26 هزار و 690 خانوار نیازمند در سطح استان اردبیل در قالب 45 هزار و 500 نفر در حال حاضر تحت پوشش این نهاد بوده و به صورت ماهانه از کمک‌های معیشتی و مستمری کمیته امداد بهره‌مند می‌شوند که تلاش و جدیتبر رتقای کیفی خدمات ارائه شده است.
 
وی از پرداخت بیش از 232 میلیارد ریال مستمری به مددجویان استان اردبیل از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: امسال قانون افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد مصوب شده که بر این اساس خانوارهای یک نفره 108 هزار و 500 تومان، خانوارهای دو نفره 215 هزار و 500 تومان، خانوارهای سه نفره 289 هزار تومان، خانوارهای چهارنفره 384 هزار و 500 تومان و خانوارهای پنج نفره به بالاتر 419 هزار و 500 تومان در ماه مستمری دریافت می کنند.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل افزایش پرداخت مستمری به مددجویان را زمینه ساز حل هر چه بیشتر مشکلات معیشتی این قشر دانست و تصریح کرد: به طور متوسط هر ماه 65 میلیارد ریال مستمری به حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند که تحت پوشش کمیته امداد هستند واریز می شود و با این امر شاهد رفع بخشی از مشکلات این خانوارها می شویم.
 
حسین‌نژاد افزود: با افزایش مستمری ماهانه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان در زمینه رفع نیازمندی‌های معیشتی مدجویان گام‌های موثری برداشته شده است و بخش مهمی از نیازمندی‌های این خانوارها تهیه و تامین شده است اما با پرداخت این مستمری تمامی نیازهای مددجویان برطرف نمی‌شود و نیازمند مساعدت و کمک خیرین برای رفع تمامی مشکلات مددجویان و اقشار نیازمند هستیم.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل توانمندسازی مددجویان و سرپرست خانوارهای تحت حمایت از مهمترین اولویت برشمرد و افزود: شناسایی استعدادهای مددجویان در راستای فراهم سازی بستر اشتغال و حرفه‌آموزی برای این افراد از جمله رویکردها در این حوزه به شمار می‌رود تا با این امر استقلال اقتصادی و خودکفایی این خانوارها را شاهد باشیم.