رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

اقتصاد مقاومتی - خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی

با توجه به اینکه فشارهای اقتصادی یکی از حربه های دشمنان بر علیه ملت ایران است، لازم است ساختارهای اقتصادی ایران به گونه ای تنظیم شود که بیشترین مقاومت را در برابر فشارهای خارجی داشته باشد.

 

 اقتصاد مقاومتی راهبردی بر ای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی  اقتصاد مقاومتی راهبردی بر ای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی  اقتصاد مقاومتی راهبردی بر ای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی  اقتصاد مقاومتی راهبردی بر ای پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی

 

در همین رابطه و در 29 بهمن ماه امسال سیاستهای كلی اقتصاد مقاومتی، از سوی رهبر معظم انقلاب به قوای سه گانه و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شد.

از جمله اصول مهم سیاستهای اقتصاد مقاومتی می توان به مواردی مانند حذف مقررات دست و پاگیر ، استفاده حداکثری از کلیه امکانات کشور به نفع تولید ، صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از واردات بی رویه کالاهای غیر ضروری اشاره کرد.

در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مسئولان موظفند با شفاف‌سازی و جلوگیری از زمینه های فسادزا، فضای کسب و کار را بهبود بخشند و سرمایه های کوچک و بزرگ مردم را به مسیر تولید و اشتغالزایی هدایت کنند.

در همین رابطه تقویت فرهنگ کار جهادی ، برنامه‌ریزی برای استفاده صحیح از ظرفیت مناطق آزاد و اقتصادی به ویژه در حوزه گردشگری سلامت ، تحول در نیروی انسانی و توانمندسازی آن ،  افزایش تولید كالاهای اساسی در داخل و ترویج مصرف كالاهای ایرانی و در عین حال توسعه همکاری ها با كشورهای منطقه برای افزایش صادرات باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

در استان اردبیل نیز مسئولان استان باید در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی زمینه را برای تقویت زیرساخت های گردشگری استان به ویژه در حوزه گردشگری سلامت و طبیعت گردی فراهم کنند و برای تحقق منطقه ویژه اقتصادی نمین و منطقه آزاد اقتصادی در شمال استان تلاش کنند.

همچنین لازم است روند جذب سرمایه گذاریها در استان تسریع شود و با تکمیل پروژه هایی مثل پتروشیمی اردبیل ، احیای صنایع راکد  و همچنین افزایش تولیدات بخش کشاورزی استان اردبیل به یکی از مناطق موفق کشور در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.

اگر سیاست های اقتصاد مقاومتی به بطور جدی پیگیری و اجرا شوند، به فضل الهی شاهد شكست دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی و عقب نشینی آنها از تحریم های وضع شده بر علیه ملت ایران خواهیم بود.

منبع: واحد تفاسیر و برنامه های سیاسی معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اردبیل