رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

اقتصاد مقاومتی ، چراغ راه آینده - خبر

 

 

اقتصاد مقاومتی ، چراغ راه آینده

عمل به سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» و رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در این رابطه، روند تقویت ساختارهای اقتصادی کشور و رهایى از معضلات اقتصادى را تسریع خواهد کرد.

در طول سالهاى پس از انقلاب، دشمنان تلاش کرده اند که ایران اسلامى نتواند در بخش اقتصادی به یک الگوى موفق و یک کشور تأثیرگذار در منطقه تبدیل شود و تحریم های مختلف به بهانه های واهی بر علیه ملت ایران نیز با این هدف تنظیم شده اند.

با این حال ملت بزرگ ایران می تواند با پیروی از الگوی اقتصادی بومی و علمی برآمده از فرهنگ اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی است، بر مشکلات فائق ‌آید و توطئه تحریم دشمنان را ناکام بگذارد و حتی این ظرفیت را دارد که به الگوی اقتصادی ملت های منطقه تبدیل شود.

عمل به سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» و رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب در این رابطه، روند تقویت ساختارهای اقتصادی کشور و رهایى از معضلات اقتصادى را تسریع خواهد کرد.

استان اردبیل نیز به عنوان یکی از استانهای مستعد کشور بایستی سهم خود را در تحقق اقتصاد مقاومتی به بهترین شکل ممکن ادا کند و این مهم نیازمند همت جهادی برای استفاده از تمامی ظرفیت های اقتصادی استان است.

در بخش فرهنگی جا دارد که فرهنگ کار و حمایت از سرمایه گذار در استان نهادینه شود و مبارزه با قاچاق کالا و استفاده از کالاهای ایرانی به فرهنگ عمومی مردم تبدیل شود.

در بخش کشاورزی افزایش بهره وری زمین های زراعی و باغی و استفاده درست از منابع آبی باید مورد توجه قرار گیرد و برای افزایش تولید عسل ، ماهی و انواع طیور در روستاها همت شود.

در بخش صنعت نیز توجه به مشکلات برخى شرکتهاى تولیدى و کارخانه ها و ایجاد انگیزه لازم برای کارگران و صنعتگران به منزله عمل به شعار اقتصاد مقاومتى است.

همچنین توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه به انتقال فناوری و تسهیل تولید و صادرات کالا در منطقه کمک خواهد کرد و باید این فرصت مهیا و قدر دانسته شود.

ایجاد مناطق آزاد در استان همچنین به بخش گردشگری برای جذب مسافر بیشتر و به بخش بازرگانی برای افزایش صادرات محصولات استان کمک خواهد کرد.

در بخش معدن مسئولان باید برای استفاده درست از منابع عظیم معدنی استان و خودداری از خام فروشی برنامه ریزی گسترده ای داشته باشند.

مدتی است که بسیج سازندگی کارهای خوبی را در سطح روستاهای استان برای تحقق اقتصاد مقاومتی شروع کرده است که شایسته است دیگر دستگاههای اجرایی نیز ضمن الگو قرار دادن این حرکت ها از استمرار و توسعه آن حمایت کن