سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برخی شهرهای استان اردبیل اقامه شد.

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

امام جمعه گرمی گفت: مردم و مسئولان خصوصاً جوانان مراقب باشند سخنان جذاب و بزک شده دشمنان آنها را فریب ندهد.
حجه الاسلام صفری افزود: دشمن دشمن است، هیچ سخن دشمن حتی سخن حقی که از زبان دشمن بیرون بیاید قابل اعتماد نیست. چون او طالب حق نیست بلکه طبق فرموده حضرت علی(ع) « کلمه حق یراد بها الباطل» او حق می گوید تا از این حقگوئی سوء استفاده کند. چون حق را وسیله و ابزار باطل خویش قرار می دهد.

امام جمعه نمین گفت: آمریکا دشمن کل بشریت در سراسر جهان است.
حجت الاسلام یوسف زاده با اشاره به سالروز بلوکه شدن دارایی های ایران در آمریکا پس از تسخیر لانه جاسوسی این کشور در ایران گفت: آمریکا دزد دایمی و دشمن بشریت در سراسر جهان است که همواره به دنبال برده کردن و قربانی قرار دادن ملل ممالک مختلف برای اهداف شوم و پلید خود است.
وی افزود: باید از فرصت تحریم برای تامین مولفه های اقتصادی و امنیتی جامعه به نحو احسن بهره برداری کرده و با انتخابهای درست به سمت استقلال روزافزون حرکت کنیم.

امام جمعه سرعین با اشاره به حرکت ارزشمند خیرین در خرید دستگاه های لازم برای شبکه بهداشت گفت: خیرین سرعینی جزو پیش رو ترین خیرین استان هستند.
حجت الاسلام اصغری با تاکید بر استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی که توسط ستاد کرونا هر روز یادآوری می شود از مسئولان خواست تا با نظارت بر روند فروش قیمت ماسک اجازه گرانفروشی را به این کالای مهم دوران کرونا داشته باشند.

امام جمعه عنبران اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر را محکوم کرد.
حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه اهانت به مقدسات دینی در هر گوشه ای از جهان امری مذموم و خارج از دایره اخلاق انسانی و اجتماعی است گفت: اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر گرامی اسلام و حمایت دولتمردان این کشور از این حرکت شنیع همواره محکوم است و هیچگاه از یاد مسلمانان نخواهد رفت.
وی در ادامه از مسئولان آب و فاضلاب استان خواست برای تامین آب پایدار در این بخش تلاش کرده و امکانات لازم را فراهم کنند.

امام جمعه نیر به شرایط سخت معیشتی و اقتصادی مردم در کشور اشاره کرد و گفت: برخی ها می گویند که شرایط اقتصادی با انتخابات آمریکا گره خورده که سخت در اشتباهند چون دشمنی آمریکا با ایران تمامی ندارد وکار آمریکا تحریم، تحقیر و استعمار کشورهاست که در خاورمیانه شاهد آن هستیم.
حجت الاسلام نعمتی به حضور جوانان انقلابی در پست های کشوری اشاره کرد و افزود: مدیریت ناکارآمد باعث وضعیت اقتصادی بد کشور شده و روز به روز شاهد افزایش قیمت ها هستیم که اقتصاد ایران از داخل حل شدنی است نه از خارج، پس حضور نیروهای جوان انقلابی در پست ها با افکار مناسب می تواند به اقتصاد کشور رونق دهد.
وی به منطقه تصویب طرح جامع منطقه توریستی بولاغلار اشاره کرد و گفت: متولی این امر میراث فرهنگی است که متاسفانه برخی ادارات با استعلام های بی مورد خود باعث فرار سرمایه گذاران از این منطقه شده اند.
امام جمعه نیر به اهمیت تکمیل راه ارتباطی نیر به میانه ( کریق به آرموداق ) تاکید کرد و راه توسعه شهرستان نیر را تکمیل این راه و ملی شدن اعتبار آن قلمداد کرد.

گفتنی است نماز جمعه این هفته به دلیل وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا با نظر ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا و تایید نماینده ولی فقیه در استان در شهر‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال و پارس آباد، لاهرود، رضی، کلور و هشجین برگزار نشد.