سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته با رعایت پروتکل های بهداشتی در برخی شهرهای استان اردبیل برگزار شد.

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

به دلیل شرایط قرمز کرونایی نماز جمعه این هفته در شهر‌های اردبیل، پارس آباد، مشگین شهر، لاهرود و رضی برگزار نشد و نماز جمعه در دیگر شهرهای استان با رعایت پروتکل های بهداشتی اقامه شد.

 
امام جمعه بیله سوار ضمن محکومیت شدید اقدام ننگین و پلید مجدد نشریه شارلی ابدو و نیز حمایت نابخشودنی رییس جمهور فرانسه از آنان؛ توهین و بی‌ادبی آنان نسبت به ساحت مقدس رحمت للعالمین پیامبر مهربانی‌ها را عملی زشت و نابخشودنی قلمداد کرد و گفت: این اقدام آنان به حول و قوه الهی به افول گریزناپذیر استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌المللی شتاب خواهد داد.
حجت الاسلام عزیزی  فرا رسیدن هفته بسیج دانش آموزی را به دانش آموزان بسیجی تبریک گفته، آن‌ها را به الگوگیری عملی از راه و رسم شهدای دفاع مقدس بویژه ۳۶۰۰۰ شهید دانش آموز توصیه کرد.


امام جمعه گرمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه اهانت به پیامبر اسلام که خاتم پیامبران و افضل پیامبران است اهانت به تمام انبیاء الهی است، گفت: چنین اهانت کنندگان باید به روانپزشک مراجعه کنند و هیچ عاقلی چنین کاری را نمی کند.
حجت الاسلام صفری افزود: متولیان فرهنگی و رسانه های ما باید صورت واقعی فرهنگ غرب را به جوانان نشان دهند تا معلوم شود فرهنگ غرب بر خلاف ظاهرش خوی وحشی گری دارد.


امام جمعه نمین با تبریک فرارسیدن هفته وحدت، یکپارچگی و اتحاد را باعث رسیدن منافع و خوبیها به همه اقشار مختلف جامعه دانسته و همه مردم را به مراعات اخلاق اسلامی، اخلاق نبوی، حفظ حرمت در عین انتقاد و رعایت ارزشها دعوت کرد.
حجت الاسلام یوسف زاده با گرامیداشت فرارسیدن ۱۳ آبان این رویداد را تجلی درسهای پیامبر و شهید حسین فهمیده میوه بزرگ تربیت اسلامی و انقلابی برشمرد.

امام جمعه سرعین با اشاره به گرانی های پیش آمده در کشور را گفت: اگر مقام معظم رهبری امروز خواستار حمایت از دولت را دارد نشان از پابندی به آرای مردم و نظر مردم است.
حجت الاسلام اصغری با اشاره به فرارسیدن سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران گفت: 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است که بر پایه حضور رهبری مقتدر و جوانانی انقلابی به دست آمد.


امام جمعه خلخال در خطبه های نمازجمعه با تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام ضمن محکوم نمودن توهین رئیس جمهور بی شخصیت فرانسه به مقدسات اسلامی و نبی مکرم اسلام گفت: قاموس غرب رذالت و خوی حیوانی آنان است که در ظاهر آراسته ولی در باطن عداوت خود را نشان دادند و به پیامبری که رسالتش کامل ترین دین بود توهین کردند.
حجت الاسلام اسدی افزود: با توجه به شرایط کرونایی جامعه و عدم امکان برگزاری راهپیمایی یا تجمع، انتظار از بازاریان و اقشار مختلف مردم صدور بیانیه‌های مختلف در محکومیت سران کشور فرانسه و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای اعلام انزجار از این عمل زشت و گذشت‌ناپذیر فرانسوی‌ها است.

امام جمعه نیر با محکومیت سخنان مکرون رئیس جمهور فرانسه گفت: اسلام ستیزی جزو برنامه های فرانسه است و این نشان از ترویج دین اسلام در آن کشور دارد.
حجت الاسلام نعمتی به نامه ای که مقام معظم رهبری به جوانان فرانسوی نوشته بودند، اشاره کرد و گفت: نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان فرانسوی نشان از دقیق ترین دیپلماسی بین المللی دارد.


حجت الاسلام تحیتی امام جمعه موقت شهر عنبران در خطبه های نماز جمعه شهر عنبران ضمن محکومیت شدید توهین مجله شارلی ابدو به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام (ص) و حمایت مذبوحانه رییس جمهور فرانسه از این اقدام شنیع؛ تمامی مسلمانان جهان را به حفظ وحدت، یکپارچگی و انسجام در برابر دشمنان خبیث دین اسلام دعوت کرده و وحدت را سرچشمه آرامش قلوب و عاقبت به خیری برشمرد.


امام جمعه اصلاندوز میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و ولادت امام جعفر صادق علیه السلام موسس مذهب جعفری را به عاشقان اهل بیت علیهم السلام تبریک گفت.
حجت الاسلام اسدزاده در واکنش به اهانت مکرون به پیامبر اسلام(ص) گفت: اقدام رئیس جمهور فرانسه حماقت سیاسی است، مکرون احمق و بی بند و بار باید از جهان اسلام و مسلمانان عذرخواهی کند.