سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه این هفته در برخی شهرهای استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد.

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

براساس اطلاعیه دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان به دلیل وضعیت قرمز  شیوع بیماری کرونا، نمازجمعه در شهرهای اردبیل، مشگین شهر، لاهرود و رضی برگزار نشد و در بقیه شهرهای استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی نماز جمعه اقامه شد.
 

امام جمعه پارس آباد گفت: حل تمام مشکلات کشور در داخل کشور حل شدنی است.
حجت الاسلام باقری افزود: این همه مشکلات که گربیان گیر مردم جامعه شده است، جامعه ما نیازمند تدبیر و تلاش داخلی، نگاه صحیح و درست به مسایل کشور و بکارگیری نیروی خرد و جوان می باشد.
وی گفت: اقتصاد امروز کشور ما نیازمند مدیریت خستگی ناپذیر را می طلبد و حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از فساد مالی و عزم اراده ملت ایران موجب شکست آمریکا و دشمنان ایران اسلامی می شود.

 

امام جمعه گرمی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح مبنی بر این که ترسوها از عقلانیت حرف نزنند، گفت: یک عده ای استقلال کشور، عزت مردم و ارزشهای اسلامی را به سخره گرفته اند. نه درد مردم دارند و نه درد دین. عقل را کنار گذاشته اند و عبد نفس اند و آن وقت دم از عقلانیت می زنند.
حجت الاسلام صفری افزود: عده ای هم کاری با غیرت و شرف و انسانیت ندارند بلکه شیفته فرهنگ مبتذل غرب اند و عده ای نیز برای خود زرو سیمی اندوخته اند و می ترسند مقاومت ملت آن زر و سیم را به خطر اندازد، اینها هم زراندوزانی هستند که همان اندوخته های آنها بت آنهاست. آنها به نوعی بت پرسند ولی باز از عقلانیت حرف می زنند.

 

امام جمعه نیر با اشاره به تشییع پیکر شهدای مدافع حرم که در منطقه خان طومان به درجه رفیع شهادت نائل شدند، از رسانه ملی و دیگر رسانه ها خواست تا بیشتر به اینگونه موارد پرداخت کنند تا رشادتها و دلیریهای شهدای مدافع حرم هرچه بیشتر ترویج شود.
حجت الاسلام نعمتی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای جوانان گفت: در راستای ایجاد اشتغال با دانشگاه آزاد اسلامی استان تفاهم نامه ای منعقد شده که در مسجد جامع شهر نیر قالیبافی راه اندازی شود و در این خصوص اشتغال برای برخی از جوانان این شهرستان ایجاد خواهد شد.


امام جمعه موقت کوثر رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) را تسلیت گفت و افزود: باید نشر و ترویج سیره نبوی و درس گرفتن از زندگی بزرگان دین اسلام یکی از وظایف امروز ما، برای مقابله با دشمنان داخلی و خارجی ایران اسلامی باشد.
حجت الاسلام متوسل با تأکید بر ادامه کمک های مومنانه توسط اهالی افزود: یکی از مهمترین ثمرات دستگیری از اقشار با درآمد پایین جامعه، جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی و اقتصادی است.

 

امام جمعه خلخال با تسلیت رحلت جانسور پیامبر اسلام وشهادت امام حسن مجتبی و امام رضا(ع) با اشاره به قول رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور آقای نوبخت در سفر به استان اردبیل و اختصاص بیش از 20 میلیارد تومان برای احداث تونل خلخال به اسالم خواستار تحقق این قول شد.
حجت الاسلام اسدی مساله اشتغال را مساله قابل توجه و یکی از مطالبات مردمی شهرستان خلخال خواند و خواستار اقدام عاجل و سریع مسئولان برای حل مشکل بیکاری جوانان این منطقه شد.

 

حجت الاسلام اصغری امام جمعه سرعین با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر، در رابطه با بحث صلح امام حسن مجتبی(ع) در زمان حکومت خویش و صلح امروز ایران با ترامپ گفت: اگر کسی این موضوع را با دوران امام حسن مجتبی علیه السلام یکی می داند سخت در اشتباه است چرا که آن دوران اطرافیان امام حسن(ع) به ایشان خیانت کرده بودند امروز فرماندهان ما حامی ولی فقیه و حافظ وطن هستند.

 

حجت الاسلام یوسف زاده امام جمعه نمین گفت: با تبریک فراسیدن هفته نیروی انتظامی، امنیت داخلی و مرزهای کشور را مدیون رشادتهای پیدا و پنهان ماموران انتظامی دانست و افزود: نه تنها در عرصه امنیت بلکه در عرصه فرهنگی، اجتماعی و مذهبی نیز نیروی انتظامی در خط مقدم حضور و مشارکت همه جانبه است.

 

امام جمعه عنبران با تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و امام حسن مجتبی(ع) وجود مبارک آن حضرات بزرگوار را مایه نزول رحمت و مغفرت الهی بر روی زمین و فقدان آنان را خسرانی بزرگ برای بشریت و جهانی هستی برشمرد.
حجت الاسلام مرادی در ادامه آمریکا و رژیم صهیونیستی را دلیل اصلی ناآرامی منطقه و کشورهای اسلامی و کشاندن نوابغ این ممالک به کشورهای دیگر دانست.