سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل - خبر

 

 

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

نماز جمعه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برخی شهرهای استان اردبیل اقامه شد.

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای استان اردبیل

براساس اطلاعیه دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان به دلیل شرایط قرمز بیماری کرونا و احتمال ابتلای اهالی به این بیماری خطرناک، با نظر ستاد استانی مقابله با کرونا، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و تایید نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، مراسم نماز جمع امروز در شهر‌های اردبیل، مشگین شهر، گرمی، خلخال، انگوت، لاهرود، رضی، کلور و هشجین برگزار نشد.
براین اساس، در مابقی شهرستان‌های استان مراسم نماز جمعه، با رعایت کامل و دقیق دستورات و هشدار‌های بهداشتی  برگزار شد.


امام جمعه سرعین ضمن تبریک فرا رسیدن هفته گرامیداشت دفاع مقدس گفت: در هشت سال دفاع مقدس با جان و دل از وطن و انقلاب اسلامی دفاع کردیم و امروز نیز باید همچون آن زمان پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی باشیم.
حجت الاسلام اصغری با اشاره به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در قبال شیوع ویروس کرونا از مردم و مسئولان خواست تا بیشتر به این موضوع اهمیت بدهند.

 

امام جمعه نیر با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس به فتنه گریهای دشمنان علیه ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان با به راه انداختن جنگ نتوانستند کشورمان را به زانو درآورند و اکنون با براه انداختن جنگ نرم که یک نمونه آن سند 20 30 می باشد، سعی دارند به اعتقادات کشورمان ضربه وارد کنند.
حجت الاسلام نعمتی به گرانی ها در بازار اشاره کرد و از مسئولان گفت: به وضعیت معیشت مردم رسیدگی کنند.


امام جمعه کوثر با گرامیداشت یاد شهدای دوران دفاع مقدس و قرارگرفتن در آستانه هفته دفاع مقدس گفت: کشور در طول نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد ظلم و ناملایماتی از سوی کشورهای معاند از جمله تحمیل جنگ بر مردم ما بوده و تاکنون مقاومت کرده ایم، حال شایسته نیست دولتمردان با بی برنامگی در اقتصاد باعث ضعیف تر شدن معیشت و روزمره گی مردم شوند.
حجت الاسلام بیگی افزود: چرا باید هر روز شاهد گرانی در کالاهای مختلف باشیم.


امام جمعه موقت بیله سوار فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس را تبریک گفت و یاد و خاطره شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان را گرامی داشت.
حجت الاسلام میرزایی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای سند ۲۰۳۰ در وزارت آموزش و پرورش، گفت: سند ۲۰۳۰ تربیت سرباز و رعیت برای دشمن است.
وی از دولتمردان خواست تا به جای اجرای سند ننگین ۲۰۳۰ که مخالف با ارزش ها و معیارهای اسلامی است، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش را پیگیری و به جد اجرا کنند.

 

امام جمعه نمین گفت: حرکت جمعیت به سمت پیری از آثار جنگ نرم دشمنان است.
حجت الاسلام یوسف زاده با انتقاد از بی توجهی خانواده ها به بحث مهم فرزندآوری و عدم تصمیم گیری دولت و مجلس برای تشویق بیشتر جوانان به ازدواج و تداوم نسل گفت: حرکت جمعیت به سمت پیری و نرخ پایین زاد و ولد در کشور از علائم و آثار جنگ نرم دشمنان است که باید بصورت فوری برای آن چاره اندیشی شود.


امام جمعه پارس آباد با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: ما در زمینه های مختلف شاهد توانایی ها و ظرفیت های خود بوده ایم که در نتیجه اعتماد به جوانان و توان داخلی کشورمان به دست آمده است.
حجت الاسلام باقری با اشاره به گرانفروشی گفت: بازاریان در این وضعیت اقتصادی کشور حتما انصاف را رعایت کنند و با کم سود کردن با مشتریان خود مدارا کنند.


امام جمعه عنبران با بیان اینکه تهمت زدن مسلمان به برادر مسلمان خود باعث دوری برکت از زندگی و ایجاد فاصله در قلوب مومنین می شود افزود: فضای مجازی بستر آگاهی دهی و اطلاع رسانی است ولی متاسفانه عده ای آنرا محلی برای تهمت زدن و چسباندن برچسب به دیگران قرار داده اند.
حجت الاسلام مرادی ضمن قدردانی از جمعیت هلال احمر به خاطر ارائه خدمات به بیماران در شهر عنبران، از خیرین خواست جهت خرید کپسول اکسیژن برای بیماران کمک رسانی کنند.

 

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به رزمایش ذوالفقار که با تجهیزات و موشک های داخلی عظمت ایران را به رخ جهانیان کشید گفت: ما به این جوانان که رزمایش را با موفقیت انجام دادند افتخار می کنیم.
حجت السلام اسدزاده همچنین از تلاش های شبانه روزی مدافعان حرم در جبهه های عراق و سوریه یاد کرد و برای شهدا اجر و ثواب و برای بازماندگان صبر و بردباری از خداوند خواست.