سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای اردبیل - خبر

 

 

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای اردبیل

نماز جمعه این هفته نیز با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برخی از شهرهای استان اردبیل برگزار شد.

اقامه نماز جمعه در برخی شهرهای اردبیل

براساس اطلاعیه دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان به دلیل شرایط قرمز بیماری کرونا و احتمال ابتلای اهالی به این بیماری خطرناک، مراسم نماز جمعه امروز در شهر‌های اردبیل، مشگین شهر، خلخال، لاهرود، رضی، هشجین وکلور برگزار نشد.

براین اساس، در مابقی شهرستان‌های استان مراسم نماز جمعه، با رعایت کامل و دقیق دستورات و هشدار‌های بهداشتی برگزار شد.

 

امام جمعه گرمی در خطبه های نماز جمعه این هفته، اشغال قره باغ توسط ارمنستان را محکوم و تنها راه حل مشکل قره باغ را مذاکره دانست و گفت: دخالتهای خارجی و اغراض سوء دخالت کنندگان و شیطنت اسرائیل به قصد فروش اسلحه به طرفین دعوا و ناامن نمودن مرز ایران، اجازه حل مشکل قره باغ را نمی دهد.
حجت الاسلام صفری در ادامه افزود: قطعاً اگر متولیان اقتصادی کشور مثل رزمندگان دوران جنگ عمل کنند و مردم مثل دوران جنگ دفاع و همکاری کنند در این جنگ نیز پیروز خواهیم شد.

امام جمعه کوثر نیز با تسلیت فرارسیدن اربعین امام حسین(ع) و یارانش گفت: طبق تأکیدات مقامات مسئول کشوری بهترین راه شرکت در عزاداری ها، پیگیری از طریق رسانه ملی است.
حجت الاسلام بیگی با تأکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی همگان افزود: شاید امروز وضعیت شهرستان ما از لحاظ ابتلا به کرونا عادی باشد ولی در صورت رعایت نکردن در یک روز وضعیت تغییر خواهد کرد پس باید زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی اولویت اول زندگیمان باشد.

امام جمعه پارس آباد هم، با اشاره به فرارسیدن اربعین سرور و سالارشهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: همه ساله در این روزها میلیونها عاشق با پای پیاده در بزرگترین همایش پیاده روی کربلا مشارکت داشتند که امسال به علت شیوع کرونا این عاشقان از مراسم معنوی و مذهبی محروم ماندند اما با کمک به ساخت حرمین شریفین ائمه ها می توانند اردتشان را به خاندان پیامبر اعظم(ص) ثابت کنند.
وی با اشاره به اینکه برادران و خواهران شیعه ای که در دفاع از قره باغ کشته می شوند شهید هستند به هر دو طرف هشدار داد از پرتاب ادوات جنگی به خاک میهنمان در منطقه اصلاندوز و خداآفرین خودداری کنند.


امام جمعه نیر هم به مسئله قره باغ و جنگ جمهوری آذربایجان با ارمنستان اشاره کرد و گفت: قره باغ خاک اسلام است و این منطقه حق آذربایجان می باشد.
حجت الاسلام نعمتی افزود: متاسفانه برخی از کشورهای مثل اسرائیل از این جنگ سود می برند که باید آگاه بود.
وی به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی اشاره کرد گفت: نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت در کشور و مرزها بسیار تلاش می کند و در این راه شهدای بسیاری را داده است.

امام جمعه سرعین هم در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به جنگ جمهوری آذربایجان و ارمنستان در منطقه قره باغ گفت: طبق فرمایش آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان که حمایت رسمی را از خاک اسلام قره باغ اعلام کردند، قطعا اگر در هر صورت تعرضی به خاک ایران در منطقه شود ضربه سنگینی را خواهند خورد.
حجت الاسلام اصغری با اشاره به فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، این هفته را به سبزپوشان همیشه در صحنه نظم و امنیت تبریک گفت و افزود: این عزیزان زمانی که ما خواب هستیم بیدارند تا ما در آرامش زندگی کنیم.


امام جمعه انگوت نیز با اشاره به تحولات بین کشور جمهوری آذربایجان با ارمنستان بر سر قره باغ گفت: قره باغ بخشی از سرزمین جمهوری آذربایجان است و به کشورهای بیگانه چون صهیونیست که قصد زورآزمایی و ناآرام کردن منطقه را دارند هشدار می دهیم.
حجت الاسلام امیدوار از موضع گیری به حق نمایندگان ولی فقیه شمالغرب کشور اعلام حمایت کرده و افزود: ما به عنوان کشور دوست و همسایه حمایت خود را از جمهوری آذربایجان اعلام می کنیم.


امام جمعه بیله سوار نیز با بیان اینکه ایران اسلامی بالاتر از هر کشوری در ایام عسرت جمهوری آذربایجان و مخصوصا در اوایل اشغال قره باغ در کنار آذربایجان بوده است، گفت: هجمه‌های روانی، تهمت های ناجوانمردانه و تصویرسازی های کذب و دروغ، دو ملت را از هم جدا نخواهد ساخت.
حجت الاسلام عزیزی افزود: مردم شهرستان مرزی بیله سوار که هم مرز با این کشور است، ضمن حمایت از مسلمانان کشور جمهوری آذربایجان، با خانواده های شهدای اخیر این کشور ابراز همدردی می کند.


امام جمعه نمین با بیان اینکه ملت ایران در وهله کنونی با سه جنگ اقتصادی، روانی و جمعیتی از سوی دشمن مواجه هستند، افزود: همانطور که رزمندگان در دفاع مقدس در برابر دشمنان پیروز شدند امروز نیز حفظ اتحاد و یکپارچگی و اطاعت از رهبری راه برون رفت از تمامی مشکلات و پیروز شدن در هر جنگ است.
حجت الاسلام یوسف زاده از همه مردم و مسئولان خواست در روز اربعین حسینی مراسمی در شان شهدای کربلا برگزار و یاد این روز بزرگ تاریخی را زنده نگه دارند.

امام جمعه عنبران ضمن دعوت از همه اهالی به رعایت موازین بهداشتی و اصول ایمنی برای جلوگیری از به ابتلا و انتشار ویروس کرونا گفت: کودکان در برابر هجمه های این ویروس حساس و شکننده هستند بنابراین والدین با دقت تمام از فرزندان خود و همچنین افراد سالمند در برابر این ویروس کشنده مراقبت و محافظت کنند.
حجت الاسلام یاور مرادی از فرماندهی انتظامی بخش عنبران در خصوص دستگیری فروشندگان مواد مخدر و سارقین قدردانی کرد.