رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

اقامت 180هزار مسافر نوروزی در استان اردبیل - خبر

 

 

اقامت 180هزار مسافر نوروزی در استان اردبیل

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان و مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل به همراه فرماندارنیر از طرح امدادهوایی استان که امروز با حضور بالگرد در شهرستان نیر اجرا شد بازدید کردند.

اقامت 180هزار مسافر نوروزی در استان اردبیل

 در این بازدید حاجی زاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: از ابتدای اجرای طرح نوروزی که 27اسفند ماه سال گذشته آغاز شده بود تاکنون 180هزارنفر مسافر در استان اردبیل اقامت داده شده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19درصد افزایش داشته است.

وی همچنین با اشاره به یک هزارو269مورد بازرسی از تاسیسات گردشگری استان از ابتدای طرح تاکنون افزود: این بازرسی ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35درصد افزایش داشته است.

حاجی زاده با اشاره به بازدید یازده هزارو600نفر از موزه های استان از افزایش 6درصدی این بازدید ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

دراین بازدید غیبی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل از اجرای طرح امداد هوایی از 3 تا 8 فروردین دراستان خبر دادوگفت: این طرح با حضوریک فروند بالگرد در سطح استان اجرا می شود.

وی با اشاره به مراجعه 33هزارنفر مسافربه ایستگاههای این جمعیت در استان افزود: علاوه به این 2هزارو82نفر به خیمه نماز ، 6هزارو 613نفر به استگاههای سلامت مراجعه کرده اند.

وی درادامه گفت: تاکنون 66هزارو531عدد نقشه ، بروشور و محصولات فرهنگی دربین مسافران توزیع شده است.

غیبی اضافه کرد: 447نفر روز اعضا در 16پست ثابت ، 3 پست سیار، 10خیمه نماز، 10فضای دوستارکودک و 4 ایستگاه سلامت به مسافران ارائه خدمت می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: امداونجات هلال احمر استان در 9 روز گذشته به 16مورد حادثه درجاده های استان رسیدگی وامدادرسانی کرده اند.