جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 73 درصدی وزن صادرات محصول از گمرک بیله‌سوار - خبر

 

 

افزایش 73 درصدی وزن صادرات محصول از گمرک بیله‌سوار

استاندار اردبیل گفت: بر اساس آمار ارائه شده و موجود وزن صادرات محصول از گمرک بیله‌سوار طی دو ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

افزایش 73 درصدی وزن صادرات محصول از گمرک بیله‌سوار

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام‌جو ، استاندار اردبیل اظهار داشت: بر اساس آمار ارائه شده از میزان واردات، صادرات و تبادل محصولات از گمرک بیله‌سوار طی دو ماهه امسال میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن رشد 73 درصدی و از لحاظ ارزش پولی رشد 21 درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به رشد تعداد اقلام صادراتی از این گمرک نیز افزود: در کنار رشد وزن و میزان صادرات از گمرک بیله‌سوار تعداد اقلام صادراتی از این گمرک نیز 92 درصد افزایش داشته است که همه این آمارها در دو ماهه نخست سال 96 کمتر از این میزان بوده است و این مهم وجود یک نوع هم‌افزایی در بین تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات تولیدی استان و همچنین ارتقای کیفیت را نشان می‌دهد.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به برخی مشکلات موجود در گمرک بیله سوار اشاره کرد و گفت: فعالیت 24 ساعته این گمرک در ایام عید توانست بار قابل توجهی از مسافران ورودی و خروجی این گمرک را تا حد مقبولی کاهش دهد که در این زمینه نیاز است تا فعالیت شبانه‌روزی این گمرک تداوم یابد تا بتوانیم در امر ارائه خدمات به مسافران در این شهرستان قصوری نداشته باشیم.