سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 50درصدی موفقیت درمان ناباروری در اردبیل - خبر

 

 

افزایش 50درصدی موفقیت درمان ناباروری در اردبیل

میزان موفقیت درمان ناباروری در سه ماهه نخست امسال در مرکز درمان ناباروری اردبیل به 50درصد رسیده است.

افزایش 50درصدی موفقیت درمان ناباروری در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل در بازدید از مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل گفت: خوشبختانه شاهد موفقیت چشمگیر در انتقال جنین هستیم چرا که درصد موفقیت در سال 92به 29 درصد، در سال 93به 44 درصد و در سال 94به 25.5 درصد رسیده بود و در سه ماهه نخست امسال به 50 درصد رسیده است.

رامز نصیری‌صالح با بیان اینکه این مرکز از سال 91 با مجوز وزارت بهداست و درمان تحت نظارت پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی فعالیت خود را آغاز کرده ، از تولد 48 نوزاد به روش لقاح آزمایشگاهی در مرکز درمان ناباروری اردبیل خبر داد.

وی با اشاره به درمان بیش از 300 زوج در این مرکز تصریح کرد: علاوه بر زوجهای نابارور داخلی، بطور متوسط سالانه 60 زوج آذری نیز در این مرکز مورد درمان قرار گرفته اند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل درمان ناباروری و لقاح آزمایشگاهی به روش IVF، ICSI، IUI، بهره گیری از تکنیک های آزمایشگاهی برای افزایش شانس لانه گزینی جنین در رحم، استفاده از انکوباتورهای گاز برای نگهداری جنین در آزمایشگاه، عکس برداری و فیلمبرداری از لقاح و جنین، فریز ذخیره و نگهداری جنین، اسپرم و تخمک و... را از توانمندی های این مرکز برشمرد. نصیری صالح همچنین از توسعه این مرکز در استان خبر داد و یادآور شد: در این راستا بزودی مرکز تحقیقات ناباروری سلول درمانی و تحقیقات سلولی در سرعین راه اندازی خواهد شد.