رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 4 برابری اقامت گردشگران دراردبیل - خبر

 

 

افزایش 4 برابری اقامت گردشگران دراردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از افزایش حدود چهار برابری میزان اقامت گردشگران در این استان طی سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

افزایش 4 برابری اقامت گردشگران دراردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما نادر فلاحی با بیان اینکه آمار اقامت گردشگران در مراکز اقامتی استان طی سه ماه نخست امسال بیش از یک میلیون و ۸۳۲ هزار نفر بود، افزود: این آمار در مدت مشابه سال قبل حدود ۴۸۲ هزار نفر بوده است.

وی بیان کرد: با توجه به توسعه واحدهای بوم گردی در استان، در سه ماه نخست امسال بیش از ۱۲ هزار مورد اقامت در کل واحدهای بوم گردی استان به ثبت رسیده در حالی که این میزان در سال قبل حدود ۸۲۰ نفر بوده است.

فلاحی با اشاره به بازدید مستمر کارشناسان و ناظران اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از مراکز اقامتی استان در سه ماه سال جاری گفت: در این مدت یک هزار و ۴۶۸ مورد بازدید از اماکن اقامتی استان انجام شده و خدمات ارائه شده به مسافران و گردشگران ارزیابی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل همچنین از ثبت بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار بازدید از مراکز تاریخی، تفریحی و توریستی استان در سه ماهه نخست امسال خبر داد.