رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

افزایش 30 درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد اردبیل - خبر

 

 

افزایش 30 درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد اردبیل

مدیر کل کمیته امداد استان اردبیل از افزایش 30 درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد استان اردبیل خبر داد.

افزایش 30 درصدی کمک های مردمی به کمیته امداد اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حسین دشتی با بیان اینکه در سایه شفاف‌سازی هزینه‌کرد کمک‌های مردمی می‌توانیم ریشه فقر و محرومیت را از منطقه بزداییم، افزود: رشد ۳۰ درصدی کمک‌های مردمی در ۹ ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال‌ گذشته بیانگر اعتماد مردم استان اردبیل به کمیته امداد است.
 
وی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از ۲۰ میلیارد تومان در ۹ ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل کمک کرده‌اند، بیان کرد: باید توجه داشت که ۶۰ درصد از کمک‌های مردمی به صورت نقدی پرداخت شده و این امر در شرایط اقتصادی اکنون رخ داده است که باید همواره قدردان مردم نوعدوست و نیکوکار استان اردبیل باشیم.
 
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه انعکاس مددجویان موفق در اجرای طرح‌های خوداشتغالی نیز می‌تواند کمک شایانی را در امر ارتقای اعتمادسازی به انجام رساند، اعلام کرد: حتی در بسیاری موارد خانوارهای توانمند شده می‌توانند الگوی سایر افراد جامعه باشند و در توسعه اقتصادی منطقه سهیم شوند.
 
دشتی به همکاری همه‌جانبه صداوسیمای مرکز اردبیل با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: ظرفیت بسیار مناسبی از طریق این تعامل صورت گرفته است که در مناسبت‌های مختلف ضمن گسترش همبستگی اجتماعی، مددجویان خودکفا شده معرفی می‌شوند و نیازهای مستمندان نیز با حفظ عزت نفس و کرامت انسانی آنها به اطلاع عموم می‌رسد.
 
وی با بیان اینکه استفاده بهینه از ظرفیت رسانه‌ها راهگشای فقرزدایی و ریشه‌کنی محرومیت از منطقه است، گفت: به دنبال گسترش همکاری با رسانه‌ها هستیم که در کنار اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف‌سازی هزینه‌کرد کمک‌های مردمی، بتوانیم نیازها و مشکلات پیش‌روی مددجویان را مطرح کنیم تا با همیاری نیکوکاران گرهی از گرفتاری‌های آنها گشوده شود.