سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان نمین - خبر

 

 

افزایش 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان نمین

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نمین گفت:کشفیات مواد مخدر در شهرستان نسبت به سال گذشته 26 درصد افزایش داشته است.

افزایش 26 درصدی کشفیات مواد مخدر در شهرستان نمین

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرهاد عبدالعلی پور در در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نمین با اعلام این خبر گفت:در دو ماهه سالجاری بالغ بر 5.5 کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان کشف و ضبط شده که این آمار نسبت به مدت مشابه خود 26 درصد رشد داشته است.

فرماندار نمین با اشاره به اینکه در این راستا بالغ بر 14 دستگاه ماشین سواری از توزیع کنندگان مواد مخدر ضبط شده است ادامه داد:31 نفر نیز توسط مامورین مبارزه با مواد مخدر و مرزبانی شهرستان دستگیر شده و به مراجع قانونی تحویل داده شده است. وی افزود:طی هفته های گذشته، مقدار 2 کیلوگرم هروئین مرطوب توسط مامورین مرزبانی شهرستان نمین از یک قاچاقچی غیر بومی کشف شد.

رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان نمین در ادامه گفت:با نشاط کردن جامعه،آگاهی دهی به نسل جوان با استفاده از شیوه های نوین و اموزش مستمر مهارتهای زندگی می تواند از جمله راهکارهای اجتماعی برای مبارزه همه جانبه با پدیده شوم اعتیاد باشد.

عبدالعلی پور با اشاره به ظرفیت بزرگ روحانیت در راستای اشاعه آموزشهای عمومی برای پیشگیری از شیوع ابتلا به مواد مخدر گفت:در راستای کاهش و پیشگیری نسل جوان به مواد مخدر و خانواده ها به آسیب های مختلف اجتماعی نقش روحانیت از لحاظ تاثیرگذاری دینی و مذهبی بسیار حائز اهمیت است.