جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

افزایش 17 درصدی میزان کشفیات خودروهای سرقت شده در اردبیل - خبر

 

 

افزایش 17 درصدی میزان کشفیات خودروهای سرقت شده در اردبیل

رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل از افزایش 17 درصدی میزان کشفیات خودروهای سرقت شده در استان اردبیل خبر داد.

افزایش 17 درصدی میزان کشفیات خودروهای سرقت شده در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جواد تقوی با بیان اینکه در کشف خودروهای سرقت شده از دوربین‌های پلاک خوان استفاده می‌شود، ادامه داد: در وضعیت فعلی ۲۸ دوربین پلاک خوان ثابت در جاده‌ها داریم و وضعیت استان به لحاظ برخورداری از دوربین سیار مطلوب نیست.
 
وی با اشاره به اینکه هزینه خریداری هر دوربین سیار ۲۲ میلیون تومان است، اضافه کرد: انتظار می‌رود استان در تأمین هزینه تأمین دوربین تصمیمی اتخاذ کند.
 
رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل تأکید کرد: در صورتی که نیمی از هزینه تأمین دوربین توسط استان تأمین شود، ناجا تأمین مابقی را وعده داده است و به دلیل ضرورت افزایش تعداد دوربین‌ها انتظار داریم این مهم مورد توجه قرار گیرد.
 
تقوی از افزایش ۲۲ درصدی سرقت خودرو در استان اردبیل طی ۹ ماهه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: ۹۲ درصد از کل سرقت‌های خودرو در شهر اردبیل است.
 
وی با بیان اینکه از کل سرقت‌های استان ۳۴ درصد در رابطه با سرقت خودرو است، ادامه داد: ۴۰ درصد سرقت‌ها در روز روشن انجام شده است.
 
رئیس پلیس آگاهی استان اردبیل متذکر شد: در بررسی خودروهای سرقتی مشاهده می‌شود که ۸۵ درصد از سرقت‌ها مربوط به خودرو پراید است.
 
وی همچنین به کشف ۳۵ دستگاه موتورسیکلت و خودرو با پلاک مخدوش در ۹ ماهه امسال در استان اشاره کرد.