جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰ - خبر

 

 

افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: اعتبارات استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰ به میزان ۷۸ درصد افزایش یافته است.

افزایش ۷۸ درصدی اعتبارات استان اردبیل در بودجه ۱۴۰۰

داوود شایقی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل  گفت : شرایط کنونی برای استان اردبیل  یک وضعیت مطلوبی را نشان می‌دهد به طوریکه اعتبار ۹۶۶ میلیارد تومانی استان در سال ۹۹ به بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان در سال آینده افزایش یافته که این رقم جهش بیش از  ۷۸ درصدی را در بودجه سال آینده نشان می‌دهد.

او افزود :مسائل مطرح شده در فضای مجازی در مورد رتبه‌بندی استان در بودجه سال آینده و همچنین اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار درسال آینده برای استان اردبیل نادرست  است.

شایقی گفت: امسال و در بودجه سالانه ۹۶۶ میلیارد تومان منابع اعتباری برای استان اختصاص یافته و برای ۴۵ پروژه ملی نیز بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ در بودجه امسال منابع عمرانی کشور ۸۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که در سال آینده این منابع تا یک‌هزار و ۱۰۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که یک رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

شایقی افزود: تنها شاخص توزیع اعتبارات در کشور جمعیت است که با توجه به جمعیت استان اردبیل ما ۱.۵۶ صدم جمعیت کشور را داریم که از این جهت رتبه ۲۵ کشوری متعلق به استان اردبیل است.

او تصریح کرد: در توزیع اعتبارات عمرانی و سرجمع توزیع این منابع، امسال رتبه استان بیستم می‌باشد و در برخی از موارد با در نظر گرفتن طرح‌های ملی این رتبه تا پانزدهم در نوسان بوده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل بیان کرد: در توزیع اعتبارات توازن ،رتبه این استان در ردیف هجدهم است که از بسیاری از استان‌های نظیر چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، گلستان، خراسان شمالی، جنوبی،‌ البرز، سمنان و حتی همدان رتبه استان بالاتر بوده است.