جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افزایش ۵۰ درصدی تولیدات کشاورزی در انبار غله اردبیل - خبر

 

 

افزایش ۵۰ درصدی تولیدات کشاورزی در انبار غله اردبیل

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: بیله‌سوار که به انبار غله شمالغرب معروف است با افزایش ۵۰ درصدی تولیدات کشاورزی و تحول اقتصادی روبروست.

افزایش ۵۰ درصدی تولیدات کشاورزی در انبار غله اردبیل

حسن قبادی اظهار کرد: شهرستان بیله سوار که یکی از مناطق مستعد کشت محصولات متنوع کشاورزی است، از خرداد ماه شاهد برداشت محصولات خواهد بود تا غلات باکیفیت و مطلوب آن راهی بازار شود.

وی معروفیت این شهرستان را به داشتن گندم، جو و عدس ارگانیک و پاک دانست و خاطرنشان کرد: از ۸۰ هزار هکتار اراضی آبی و دیم این شهرستان بیش از ۱۸۰ هزار تن گندم برداشت خواهد شد که از هم اکنون مراکز خرید تدارک دیده شده تا کشاورزان در تحویل محصولات خود با مشکلی روبرو نشوند.

فرماندار بیله‌سوار بیان کرد: در کنار مراکز دولتی، بخش خصوصی و تعاونی‌ها سعی شده تا با کمترین مشکل محصولات متنوع کشاورزان با قیمت تضمینی اعلام شده خریداری شده و در ماه‌های آینده به سیلوها و انبارهای مورد نظر حمل شود.

قبادی تولید ۲۵ هزار تن جو و ۵ هزار تن کلزا را در این شهرستان حاصلخیز یادآور شد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده غله و تعاون روستایی با استقرار اکیپ‌های خود از اوایل خردادماه کار خرید را با سرعت و دقت انجام خواهند داد تا شاهد صف‌های طولانی در تحویل محصول کشاورزان اتفاق نیفتد.

وی ادامه داد: قیمت تضمینی کلزا ۴۶۶۰ تومان، گندم ۲۵۰۰ تومان و جو ۱۶۳۰ تومان تعیین شده که مراکز خرید موظفند با خرید محصول کشاورزان نسبت به تامین منابع مورد نیاز و پرداخت مبلغ نیز در کوتاهترین زمان اقدام کنند.